حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/02/04 | 2024/04/23

Logo

مدیر کانون فرهنگی هنری انصارالحجه شمیل:

۴کودک بازمانده‌ از تحصیل به مدرسه بازگشتند

۴کودک بازمانده‌ از تحصیل به مدرسه بازگشتند

مدیر کانون فرهنگی هنری انصارالحجه شمیل، از بازگشت چهار کودک بازمانده از تحصیل به کلاس‌های درس به همت کانون فرهنگی هنری انصارالحجه(عج) و با همکاری خیرین در مرکز بخش شمیل خبر داد.

داود تنی‌پور در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: کانون فرهنگی هنری انصارالحجه(عج) بخش شمیل در آستانه ماه مهر و فصل بازگشایی مدارس، چهار نفر از دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل را شناسایی و آنها را با تشویق و حمایت، سر کلاس درس نشاند.

مدیر کانون فرهنگی هنری انصارالحجه شمیل افزود: متأسفانه برخی از این دانش‌آموزان به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی خانواده به مدت دو سال از تحصیل بازمانده بودند.

 تنی‌پور ادامه داد: کانون فرهنگی هنری انصارالحجه(عج) از محل کمک‌های خیرین، همه نیازهای درسی این دانش‌آموزان نظیر پوشاک، کیف و کفش، لوازم‌التحریر، کتاب‌های درسی و هزینه ثبت‌نام را تأمین کرد.

وی گفت: مجموع هزینه بازگشت این دانش‌آموزان به کلاس درس ۲۵۰ میلیون ریال است که به همت خیرین تأمین شد.

مدیر کانون فرهنگی هنری انصارالحجه شمیل افزود: همچنین ۵۰ بسته لوازم‌التحریر به ارزش ۲۰ میلیون ریال به همت کانون فرهنگی هنری انصارالحجه(عج) بین دانش‌آموزان کم‌برخوردار مرکز بخش شمیل توزیع شد.

تنی‌پور گفت: کانون فرهنگی هنری انصارالحجه(عج) شمیل هر ساله هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی با شناسایی دانش‌آموزان بی‌بضاعت و بازمانده از تحصیل و به کمک خیرین، شرایط را برای ورود این دانش‌آموزان به کلاس درس مهیا می‌کند.

کانون فرهنگی هنری انصارالحجه (عج) دهستان شمیل از سال ۱۳۸۱ در مسجد انصارالحجه (عج) راه‌اندازی شد و به‌عنوان کانون تخصصی هنرهای تجسمی استان هرمزگان فعالیت می‌کند و میزبان نخستین جشنواره ملی قصه‌گویی روستا و عشایر است که هم اکنون در مرحله داوری اولیه آثار است.

گفتنی است؛ دهستان شمیل با قدمت بسیار بالا در فاصله ۸۰ کیلومتری از مرکز استان هرمزگان و در قسمت شمال شرقی استان بین شهرستان میناب و بندرعباس قرار دارد؛ اکثر اهالی شمیل به دلیل موقعیت جغرافیایی منطقه و وجود رودخانه‌های بزرگ به شغل کشاورزی و دامداری اشتغال دارند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از