حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/03/23 | 2024/06/12

Logo

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رودان:

پرداخت ۱۵۰ میلیارد تسهیلات مشاغل خانگی در رودان

پرداخت ۱۵۰ میلیارد تسهیلات مشاغل خانگی در رودان

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رودان از اعطای بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در راستای حمایت از مشاغل خانگی در این شهرستان خبر داد.

 صابر محسنی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع‌رسانی هرمز اظهار کرد: طی یک سال گذشته بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خرد و کار فرمایی از منابع تبصره ۱۶ مشاغل خانگی به متقاضیان اعطا شده‌است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رودان عنوان کرد: این میزان تسهیلات علاوه بر متقاضیان ثبت شده در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره) و طرح‌های اشتغال‌زایی بسیج سازندگی نیز را هم شامل می‌شود.

وی تصریح کرد: هم اکنون هم بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی بویژه در بخش مشاغل خانگی از سوی نهادهای حمایتی به بانک‌های عامل تخصیص یافته‌است تاکنون ۲۰ میلیارد آن پرداخت شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال روند پرداخت آن‌ها تکمیل شود.

محسنی در ادامه، به اجرای طرح نهضت احیای هم اشاره کرد و افزود: بنای این طرح حمایت از ایده‌های دانش‌بنیان است و از طریق صندوق کار آفرین امید تسهیلات ویژه به آنها اعطا می‌شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان خاطر نشان کرد: طی تفاهم‌نامه‌ای که میان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی و جهاد کشاورزی و صندوق کار آفرین امید منعقد شده، طرح های دانش بنیان حمایت ویژه خواهند شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از