حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1402/09/07 | 2023/11/28

Logo

هیأت وزیران موافقت کرد؛

پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه گازکشی داخل منازل

پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه گازکشی داخل منازل

استاندار هرمزگان، از موافقت هیأت وزیران با اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به خانوارهای ۶ استان کشور برای انجام لوله‌کشی گاز داخلی منازل خبر داد‌.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، مهدی دوستی عصر امروز، با اشاره به تلاش دولت برای گازرسانی به تمام مناطق کشور، اظهار کرد: خوشبختانه در دولت سیزدهم گام‌های محکمی در رابطه با گازرسانی برداشته شده است اما به دلیل بالا بودن هزینه‌های لوله‌کشی گاز به داخل منازل بسیاری از مردم رغبتی به استفاده از این امکان نشان نمی‌دهند.

 

استاندار هرمزگان با بیان اینکه، دولت برای رفاه مردم تلاش می‌کند، گفت: برای اینکه موانع مالی گازکشی به خانه‌ها برداشته شود، دولت بانک مرکزی و بانک‌های عامل را موظف کرده است که برای این منظور تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت کنند.

 

دوستی تاکید کرد: بر اساس تصویب‌نامه هیات وزیران ، بانک مرکزی از طریق بانک‌های عامل نسبت به اعطای ۱۳۰ هزار فقره تسهیلات بانکی قرض الحسنه جهت افزایش اشتراک‌پذیری گاز و انجام لوله‌کشی داخلی منازل در شهرها و روستاهای استان‌های خوزستان، کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد اقدام خواهد کرد.

 

وی تأکید کرد: میزان این تسهیلات یکصد و پنجاه میلیون ریال (۱۵ میلیون تومان) با دوره بازپرداخت پنجساله است که به هر خانوار که در استان هرمزگان و استان‌های مذکور بخواهند گازکشی کنند پرداخت خواهد شد.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از