حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1402/09/07 | 2023/11/28

Logo

استاندار هرمزگان:

هرمزگان رتبه نخست کشوری امنیت سرمایه‌گذاری کسب کرد

هرمزگان رتبه نخست کشوری امنیت سرمایه‌گذاری کسب کرد

استاندار هرمزگان، گفت: بر اساس گزارش پایش امنیت سرمایه‌گذاری کشور استان هرمزگان موفق به کسب رتبه اول بین استان‌ها شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، مهدی دوستی، صبح پنجشنبه ۳۰ شهریورماه، اظهار کرد: بر اساس گزارش پایش امنیت سرمایه‌گذاری کشور که توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی تهیه شده است، استان هرمزگان موفق به کسب رتبه اول بین استان‌ها شده است.

 

استاندار هرمزگان افزود: گزارش پایش امنیت سرمایه‌گذاری با استفاده از آمارهای رسمی و ارزیابی بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ فعال اقتصادی نمونه انجام شده است.

 

دوستی تأکید کرد: در این گزارش، میزان حمایت مسئولان استانی از داوطلبان سرمایه‌گذاری، عمل به وعده‌های اقتصادی داده شده، ثبات قیمت، میزان وفای عهد در اجرای قراردادهای کتبی و شفاهی، شفافیت و سلامت اداری جزو مهم‌ترین معیارهای ارزیابی بوده است.

 

وی، با بیان اینکه هرمزگان در پایش امنیت سرمایه‌گذاری پاییز ۱۴۰۱ دارای جایگاه سوم کشوری بوده، عنوان‌کرد: بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، شاخص امنیت سرمایه‌گذاری هرمزگان در پاییز ۱۴۰۱، ۶.۴۸ بوده است که این شاخص در زمستان ۱۴۰۱ به ۵.۵۷ رسیده و هرمزگان جایگاهی بالاتر از استان‌های سمنان، مازنداران و کرمان را کسب کرده است.

 

وی تاکید کرد: استان هرمزگان تقریبا در تمام شاخص‌های اقتصادی این ارزیابی جزو ۱۰ استان برتر بوده و در نماگر شفافیت و سلامت اداری، ثبات و پیش‌بینی پذیری مقررات و رویه‌های اجرایی نیز موفق شده رتبه اول ارزیابی‌ها را از آن خود کند.

 

دوستی خاطرنشان‌کرد: جایگاه امنیت سرمایه‌گذاری استان هرمزگان طبق آمار منتشره توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در زمستان ۱۴۰۰، یازدهم بوده است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از