حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/03/07 | 2024/05/27

Logo

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان خبرداد:

مشارکت اداره کل کتابخانه‌ها در تجهیز کتابخانه‌های مساجد

مشارکت اداره کل کتابخانه‌ها در تجهیز کتابخانه‌های مساجد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان از مشارکت اداره کل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان در تجهیز کتابخانه‌های مساجد این استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، فرشاد محمدی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان در دیدار اسلام خواجه‌یی سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان با اشاره در پیش بودن هفته کتاب، اظهار کرد: با توجه به اینکه استراتژی اداره کل کتابخانه‌های عمومی افزایش سرانه فیزیکی و همچنین افزایش سرانه مطالعه مفید است، بزودی تفاهم نامه همکاری این اداره کل و ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان منعقد و اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه کتابخانه‌های مساجد به لحاظ قرار گرفتن در فضای معنوی نقش مهمی در تقویت روحیه شادابی و نشاط معنوی در جامعه دارند، افزود: اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان در قالب این تفاهم نامه، عملیات تجهیز و بروزرسانی کتابخانه‌های مساجد به منظور افزایش فضای فیزیکی در حوزه کتاب و کتابخوانی را در دستور کار قرار می دهد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان ادامه داد: طی این تفاهم نامه، پس از نیازسنجی، کتاب‌های مورد نیاز هر کتابخانه با موضوعات مختلف از جمله کمک آموزشی، کودک و نوجوان، اجتماعی، رمان و داستان، دینی و مذهبی به صورت مجزا خریداری و در اختیار آن گذاشته می‌شود.

وی افزود: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نیز می‌توانند در اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی با اداره کل کتابخانه های عمومی استان همکاری داشته باشند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از