حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1402/12/15 | 2024/03/05

Logo

نماینده ولی فقیه در هرمزگان:

مساجد، پایگاه اصلی اسلام هستند

مساجد، پایگاه اصلی اسلام هستند

نماینده ولی فقیه در هرمزگان، مسجد را پایگاه اسلام دانست و گفت: بر اساس دستور مقام معظم رهبری (حفظه‌الله) به زودی شاهد یک‌سازماندهی نوین در مسجد اسلامی خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده، در همایش فعالان مسجد که با حضور فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان در مسجد جامع بندرعباس برگزار شد، انقلاب اسلامی ایران را مولود مسجد دانست و اظهار کرد: زادگاه انقلاب اسلامی ایران مسجد است. روزهای آغازین مبارزات انقلابی، مرکز ثقل تمام فعالیت‌ها و مبارزات مسجد بود.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، تدوام و استمرار انقلاب اسلامی را وابسطه به مسجد دانست و عنوان کرد: اگر در مسیر انقلاب اسلامی مساجد را فراموش کنیم بدانیم که بزرگ‌ترین ابزار تولید قدرت انقلاب اسلامی را کنار گذاشته‌ایم چراکه امروزه قدرت انقلاب اسلامی از مسجد است.

وی، با بیان این نکته که هدفگذاری انقلاب اسلامی برای آینده کشور، تحقق تمون نوین اسلامی است، تصریح کرد: مسجد در تحقق تمدن نوین اسلامی نقش اساسی ایفا می‌کند. متاسفانه تا کنون در جهان اسلام نتوانسته‌ایم هم‌افزایی ظرفیت‌های حوزه مسجد را انجام دهیم و در این زمینه موفق عمل نکرده‌ایم.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، ضمن تاکید بر اینکه تشریح کرد: امروز اگر در مساجد کارکردهای مسجد که در راستای اهداف عالی اسلام است مورد کم‌توجهی و بی‌توجهی قرار گیرد، تحقق تمدن نوین اسلامی با چالش روبرو می‌شود.

وی، با ذکر این نکته که در دوران پیامبر مسجد در حوزه‌های قضایی ایفای نقش می‌کرد، مطرح کرد: امیرالمومنین در مسجد می‌نشستند و به امورات قضایی و جاری مردم می‌پرداختند این امر نشان دهنده این موضوع است که مسجد محور فعالیت‌های اسلامی و حکمرانی اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با اشاره به کارکردهای والای مساجد، بیان کرد: مساجد دارای کارکردها و ظرفیت‌های بسیار زیادی است که به واسطه کم‌توجهی به این مسئله مقام معظم رهبری خودشان وارد میدان شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، امور مساجد جزو شئول ولی امر دانست و خاطرنشان کرد: در حکومت اسلامی نباید رها شود و کارکردهای مساجد در حوزه ولایت امر باید پیگیری شود. وی، با اشاره به طرح ابلاغی مقام معظم رهبری، افزود: شبکه‌ای مقدس که از امام جماعت و امام مسجد آغاز می‌شود و به ولی فقیه متصل می‌شود برای ارتقاء کارکردهای مسجد ایجاد می‌شود و سازو کارهایی برای تحقق این امر در دستور کار است. امام مسجد نباید خود را تنها موظف به اقامه نماز بداند بلکه باید بتواند مسجد را به عنوان محور حکمرانی منطقه تبدیل کند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، مسجد را اولین بنیان تشکیل حکومت اسلامی دانست و تصریح کرد: اولین مقر برای حضور پیامبر اسلام برای حکمرانی اسلامی، مسجد بود و امور کشورداری را در مسجد انجام می‌دادند. به همین جهت نباید کارکردهای مسجد را فقط به اقامه نماز محدود دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، مسجد را پایگاه اسلام دانست و تشریح کرد: بر اساس دستور مقام معظم رهبری (حفظه‌الله) به زودی شاهد یک‌ سازماندهی نوین در مسجد اسلامی خواهیم بود تا زمینه‌ساز تحقق تمدن نوین اسلامی باشد و تمام فعالین مسجد و بسیجیان باید خود را برای آن آماده کنند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از