حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/03/23 | 2024/06/12

Logo

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان تأکید کرد:

تحول در مدیریت مساجد نیازمند وحدت رویه است

تحول در مدیریت مساجد نیازمند وحدت رویه است

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان، طرح تحول در مدیریت مساجد را نیازمند وحدت رویه دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، حجت‌الاسلام مجتبی دهقان در دیدار سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان با اشاره به نقش مساجد در پاسداری از ارزش‌های انقلاب و نظام اسلامی، اظهار کرد: همان‌طور که در جنگ سخت، سنگر امن‌ترین مکان است امروز و در جنگ نرم نیز مساجد امن‌ترین مکان محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه امروز دشمن در قالب جنگ نرم درصدد از بین بردن اصول و ارزش‌ها و ترویج فساد و بی‌بندوباری است، افزود: دشمن با برنامه‌ریزی برای از بین بردن اعتقادات و باورها، به دنبال آن است که خدا را از نسل جوان ما بگیرید و مساجد تنها جایی است که می‌تواند نوجوان و جوان ما را در برابر توطئه‌های دشمن مصون نگه دارد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان هرمزگان بر حفاظت از سنگر مسجد تأکید کرد و گفت: متأسفانه در برهه‌ای از زمان نسبت به نقش مساجد آن‌چنان که باید توجهی صورت نگرفت و امروزه مساجد جذب شایسته‌ای ندارند که یکی از دلایل آن عدم همراهی متولیان حوزه مسجد با یکدیگر است.

حجت‌الاسلام دهقان با اذعان به اینکه تعدد متولیان مسجد موجب شده است که در برخی موارد فعالیت‌های همدیگر را خنثی کنند، تأکید کرد: موازی‌کاری و حتی گاهی خنثی‌کردن کارهای یکدیگر به دلیل عدم برگزاری نشست‌های مستمر متولیان این حوزه و بررسی چالش‌ها و ارائه راهکارهای اصولی برای حل مسائل است.

وی، طرح مسجد طراز انقلاب اسلامی (تحول در مدیریت مساجد) را که توسط ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان تهیه شده است را کاری بسیار خوب و پسندیده دانست و در عین حال تأکید کرد: برای اجرای این طرح باید وحدت رویه ایجاد شود و همراه کردن همه متولیان حوزه مسجد کاری سخت است و ظرافت می‌خواهد، اما به هر حال باید این کار استارت زده شود.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان هرمزگان، گنجانده شدن امر مهم آموزش در این طرح را از ویژگی‌های ممتاز آن دانست و گفت: اگر طرح به درستی اجرا شود همه ارکان مسجد از جمله امام جماعت، هیات امنا، مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، مسئول هیئات‌ مذهبی، فرماندهان پایگاه‌های بسیج، خدام و ... با شرکت در دوره‌های آموزشی به شرح وظایف خود و دیگر ارکان مسجد آشنا می‌شوند و به جای موازی‌کاری، فعالیت‌های همدیگر را نیز همپوشانی خواهند کرد.

وی افزود: هر دستگاه متولی امر مسجد ابتدا باید هیات اندیشه‌ورزی متشکل از نخبگان ایده‌پرداز آن حوزه را تشکیل دهد و نکات قوت و ضعف و راهکارهای تقویت نکات قوت و رفع نقاط ضعف را بررسی و ماحصل آن را در نشست بررسی طرح که با مدیران دستگاه‌های متولی برگزار خواهد شد، ارائه دهد.

اسلام خواجه‌یی، سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان نیز در این دیدار ضمن ارائه طرح مسجد طراز انقلاب اسلامی (تحول در مدیریت مساجد)، خواستار همراهی و همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه در اجرای این طرح شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از