حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

همزمان با سفر رئیس جمهور صورت می‌گیرد؛

راه‌اندازی پایگاه هوایی بال ثابت کشور در بندرعباس

راه‌اندازی پایگاه هوایی بال ثابت کشور در بندرعباس

همزمان با سفر رئیس جمهور به استان هرمزگان، دومین پایگاه هوایی بال ثابت کشور، در شهر بندرعباس به بهره برداری میرسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان؛ در راستای بهره برداری از پایگاه بال ثابت جنوب کشور، دکتر محمد سرور معاون فنی و عملیاتی سازمان اورژانس کشور به همراه سرهنگ شکوری  معاون پشتیبانی هوا فراجا به هرمزگان سفر کرد.شسض

طی نشستی که با حضور دکتر حسین قاسمی رییس اورژانس استان و مدیر کل فرودگاه بندرعباس، در فرودگاه بین المللی برگزار شد؛ برنامه ریزی لازم جهت استقرار یک فروند هواپیمای سبک  از نوع توربو کماندار  در فرودگاه انجام و فرآیند های عملیاتی مورد بررسی قرار گرفت.

در ادامه جلسه ای در دانشگاه علوم پزشکی با رییس دانشگاه برگزار شد. در این جلسه دکتر غلامعلی جاودان گفت: هرمزگان تنها استانی است که 14 جزیره را تحت پوشش دارد؛ بنابراین با توجه به مشکلات عدیده‌ای که در تردد وجود دارد؛ نیاز است که خدمات اورژانس هوایی و دریایی در استان فعال باشد.

دکتر محمد سرور در ادامه افزود: این پایگاه هوایی بال ثابت به صورت پایلوت در جنوب کشور با همکاری سه جانبه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و سازمان اورژانس کشور، هواپیمایی فراجا و استانداری هرمزگان  انجام شده است.

هواپیمایی مورد استفاده در این پایگاه از نوع هواپیمای توربو کماندر بوده که ظرفیت حمل یک بیمار به صورت خوابیده و هفت نفر از جمله خلبان و کادر درمان را دارد. محدوده عملیاتی این پایگاه استان‌های جنوبی کشور است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از