حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/05/02 | 2024/07/23

Logo

با حضور نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان:

دست‌اندرکاران اردوهای پیشرفت حوزه‌های علمیه تجلیل شدند

دست‌اندرکاران اردوهای پیشرفت حوزه‌های علمیه تجلیل شدند

در مراسمی از ۴۰ نفر از عوامل برگزاری اردوهای راهیان پیشرفت حوزه‌های علمیه در هرمزگان قدردانی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ به نقل از روابط‌عمومی دفتر امام‌جمعه شهرستان بندرعباس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین رفیعی، امروز در جلسه تجلیل از دست‌اندرکاران اردوهای راهیان پیشرفت، اظهار کرد: پارسال ۲۰ هزار طلبه در قالب اردوهای راهیان پیشرفت به نقاط مختلف کشور اعزام شدند.

وی افزود: هرمزگان به‌عنوان استان آغازین انتخاب و ۷۲۰ نفر از اساتید، مبلغان و نخبگان حوزه‌های علمیه از ۱۰ استان به هرمزگان اعزام شدند.

معاون امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه کشور این افراد از بخش‌ها و صنایع مختلف همچون پالایشگاه ستاره نفت خلیج‌فارس، پالایشگاه نفت بندرعباس، فولاد و صنایع دریایی بازدید کردند.

رفیعی گفت: امسال شمار افراد اعزامی اردوهای راهیان پیشرفت به هرمزگان، دوبرابر خواهد شد.

اردوهای پیشرفت مصداق عینی جهاد تبیین است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی‌زاده نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان هم با اشاره به توصیه رهبر انقلاب در مسئله جهاد تبیین گفت: برگزاری اردوهای پیشرفت مصداق عینی جهاد تبیین است و بازدید نخبگان دانشگاهی و حوزوی از پیشرفت‌ها و دستاوردهای انقلاب موجب امید آفرینی در جامعه می‌شود.

اعزام ۲۱ هزار طلبه به راهیان نور 

مسئول سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور هم گفت: پارسال بیش از ۲۱ هزار طلبه در قالب برگزاری اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور اعزام شدند.

حجت‌الاسلام محمود محمدی شاهرودی افزود: حدود ۵ هزار مبلغ برای نقش‌آفرینی و جهاد تبیین در این اردوها حضور داشتند.

وی گفت: بیش از هزار طلبه نیز در طرح راهیان مکتب شهید سلیمانی برای زیارت سیدالشهدا جبهه‌های مقاومت حاج‌قاسم سلیمانی اعزام شدند و ۲ هزار و ۱۰۰ گروه جهادی هم برای سازندگی، تبلیغ و جهاد تبیین در سامانه گروه‌های جهادی ثبت شدند.

نقش حوزه‌های علمیه در انتقال دستاوردهای انقلاب 

مدیر اردویی حوزه‌های علمیه کشور نیز گفت: استان هرمزگان قابلیت و ظرفیت‌های ویژه‌ای دارد که امیدواریم با تقویت برگزاری این اردوها زمینه بهره‌مندی و آشنایی همه طلاب از این ظرفیت‌ها فراهم شود.

حجت‌الاسلام پناهی افزود: حوزه‌های علمیه و مبلغان نقش بسزایی در انتقال و تبیین دستاوردهای انقلاب به مردم ایفا می‌کنند.

انتهای خبر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از