حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/03/07 | 2024/05/27

Logo

با اقدامات استاندار؛

جایگاه عمرانی و اقتصادی هرمزگان ارتقاء یافته است

جایگاه عمرانی و اقتصادی هرمزگان ارتقاء یافته است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: استاندار هرمزگان، استاندار نمونه دولت در سال گذشته بود و جایگاه عمرانی و اقتصادی هرمزگان با اقدامات استاندار ارتقا یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع نمازگزاران روز جمعه شهر بندرعباس، ضمن گرامیداشت فرارسیدن ایام اربعین حسینی، اظهار کرد: اربعین ،حرکت امت به سوی امام است، یک حرکت تمدنی که انقلاب اسلامی ایران نیز محصول این قبیل حرکت‌ها در تاسوعا، عاشورا و اربعین است.

وی با تاکید بر اینکه هر جا نام اربعین آمده خیزش و رویش ایجاد کرده است، افزود: رهبر انقلاب با بازخوانی این حرکت تاریخی اربعین، تحول بزرگی را در معادلات منطقه‌ای ایجاد کردند و همین امر باعث شد که اربعین به کنگره‌ای عظیم و فراگیر تبدیل شود. 

وزیر ارشاد عنوان‌کرد: یادمان نرود که اسلام آمریکایی و تکفیری با دلارهای نفتی به دنبال از بین بردن مقاومت منطقه‌ای بودند اما تلاش‌های حاج‌قاسم سلیمانی موجب شد که پرچم اربعین برای همیشه در اوج باشد و حرکت اربعین به جایی برسد که امروز دیگر منحصر در تشیع، ایران و عراق نباشد و از سراسر دنیا در آن شرکت دارند.

اسماعیلی با اشاره به آغاز هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره‌ شهیدان رجایی و باهنر، تاکید‌کرد: روزهای سخت انقلاب را مجاهدان بزرگی مانند شهیدان مطهری، بهشتی، رجایی و باهنر مدیریت کردند و با نثار خون پاک خودشان مسیر خدمتگذاری در نظام اسلامی را هموار کردند و امروز در چهل و دومین سالگرد شهدای دولت، خورشید انقلاب اسلامی درخشان‌تر از هر دوره‌ای در حال نورافشانی است.

وی ادامه داد: دولت سیزدهم در روزهایی روی کار آمد که روزهای خوبی نبود و در همان ایام ابتدایی بعد از تنفیذ؛ وزرای دولت قبل به رئیس جمهور می‌گفتند که ما نگران حقوق مرداد ماه کارکنان دولت هستیم، کرونا روزانه جان ۷۰۰ نفر از هموطنان را می‌گرفت و شرایط تحریمی حیات مردم را سخت کرده بود اما امروز در آغاز سومین سال کاری دولت سیزدهم بسیاری از موانع رفع شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصریح‌کرد: امروز دولت انقلابی در جنوبی‌ترین نقطه‌ی آفریقا در کنار کشورهای بزرگ دنیا وارد اتحادیه‌‌ای بزرگ جهانی شده است که بیش از نیمی از مردم دنیا در آن عضو هستند، دولت سیزدهم موفق شد ایران را به عضویت اتحادیه‌ی شانگهای درآورد که نشان می‌دهد می‌شود بدون وابستگی به اروپا و آمریکا هم برای مردم قدم برداشت.

اسماعیلی تصریح‌کرد: در سال نخست فعالیت دولت فتنه‌ای بزرگ برای زمین‌گیر کردن حرکت انقلاب برنامه‌ریزی شده بود اما دولت انقلابی توانست از این سد نیز بگذرد.

وی ادامه داد: دشمن تلاش کرد در این فتنه‌ی فرهنگی، مردم و جریانات فرهنگی را مقابل هم قرار دهد و بین مردم گسست ایجاد کند اما رهبر انقلاب این نقشه‌ی شوم را بر ملا کردند و بر اساس آن تمام برنامه‌های فرهنگی و هنری را پیش بردیم به طوری که بهار گذشته پررونق‌ترین بهار جمهوری اسلامی ایران بود و نمایشگاه کتاب با حضور بیش از ۷ میلیون ایرانی و حضور چندین ساعته رهبر معظم انقلاب برگزار شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تاکید‌کرد: در استان هرمزگان، شاهد جهش بسیار خوبی بودیم و استاندار هرمزگان، استاندار نمونه دولت در سال گذشته بود، خوشبختانه شاهدیم ارتقای جایگاه عمرانی و اقتصادی هرمزگان آغاز شده و امروز در بشاگرد تحول بزرگ اقتصادی در حال رقم خوردن است.

اسماعیلی خاطرنشان‌کرد: دولت برآمده از اراده‌های مردم، مسیر خدمت را با افتخار دنبال خواهد کرد و به همه‌ وعده‌های داده شده عمل خواهد کرد و ما به عنوان همراهان رئیس جمهور در خدمتگذاری به مردم ایران شب و روز نمی‌شناسیم.

صبح جمعه سوم شهریورماه همزمان با دومین روز از هفته دولت، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با استقبال رسمی استاندار هرمزگان در فرودگاه بین‌المللی شهدای پرواز ۶۵۵ وارد بندرعباس شد.

وزیر ارشاد در اولین برنامه‌ خود در شهر بندرعباس، با حضور در منطقه گلشهر، مجتمع فرهنگی هنری حضرت فاطمه زهرا(س) و حسینیه ارشاد را افتتاح کرد‌.

حضور در نماز عبادی سیاسی جمعه بندرعباس، سفر به شهر میناب و حضور در مراسم اختتامیه سوگواره نوحه‌های نشسته از دیگر برنامه‌های وزیر ارشاد در استان هرمزگان است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از