حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

رئیس‌کل دادگستری هرمزگان مطرح کرد:

توقیف یک شناور صید ترال در خلیج‌فارس

توقیف یک شناور صید ترال در خلیج‌فارس

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان گفت: یک فروند شناور غیرمجاز صید ترال در آب‌های سیریک واقع در شرق استان توقیف شد.

 
 
به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ به نقل از روابط عمومی دادگستری هرمزگان؛ مجتبی قهرمانی گفت: به دستور مقام قضایی و در پی گزارش اداره شیلات سیریک، یک فروند شناور غیرمجاز صید ترال توسط مأموران دریابانی شناسایی و توقیف شد.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه تأکید کرد: به منظور صیانت از حقوق عامه و تسهیل زمینه فعالیت بیشتر برای صیادان بومی، با تدابیر اتخاذ شده از سوی دستگاه قضایی، توقیف شناورهای ‌غیرمجاز در آب‌های استان هرمزگان به مأموریت مشترک شیلات، دریابانی و دیگر ضابطین تبدیل شده است.

قهرمانی با اشاره به دستگیری ۴ نفر از خدمه این شناور افزود: بنا بر گزارش ضابطان، شناور مذکور مجهز به تور صیادی غیرمجاز ترال بوده است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین با بیان اینکه صید ترال باعث تخریب محیط زیست دریا می‌شود، گفت: دریا موهبتی الهی است که امروز در اختیار ما قرار دارد و باید از آن به عنوان امانتی برای آیندگان مراقبت کنیم و این امر مستلزم قاطعیت در حفاظت از زیستگاه‌های آبزیان و برخورد جدی با متخلفین است.

وی در پایان با اشاره به تأکیدات ریاست قوه قضاییه مبنی بر لزوم صیانت از ثروت‌های ملی در دریا و مقابله با صید ترال، اظهار کرد: دستگاه قضایی استان هرمزگان در راستای عمل به سیاست های ابلاغی، برخورد قاطعانه و بدون اغماض با افرادی را که از طریق صید غیرمجاز، معیشت مردم و صیادان بومی را به خطر می‌اندازند در دستور کار خود قرار داده است.
انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از