حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/03/07 | 2024/05/27

Logo

امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس:

برخی از صنایع بجای، ناهنجاری اجتماعی ایجاد کرده‌اند

برخی از صنایع بجای، ناهنجاری اجتماعی ایجاد کرده‌اند

امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس گفت: برخی از صنایع مستقر در غرب مرکز استان بجای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود، قدم در مسیر ناهنجاری‌های اجتماعی گذاشته‌اند و رفاه عمومی را کنار زده و باعث عذاب عمومی شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ شیخ یوسف جمالی با انتقاد از انتشار بوی نامطبوع شبیه گاز، در برخی از مناطق به‌ویژه غرب بندرعباس و شهرستان خمیر، گفت: توجه به‌سلامت جامعه یکی از شاخصه‌های مهم جهانی است که در سنجش توسعه‌یافتگی مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر این موضوع محقق نشود عملاً توسعه‌ای رخ نداده است.
به گفته وی، گسترش صنایع نیز باهدف افزایش بهره‌وری، کسب درآمد، ایجاد اشتغال و رفاه عمومی انجام می‌شود؛ اما باید عرض کنم که این امر در منطقه ما به‌گونه‌ای در حال رخ‌دادن است که نه‌تنها بویی از رفاه نبرده؛ بلکه باعث عذاب عمومی شده است. امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس تصریح کرد: در مناطق غرب بندرعباس و شهرستان خمیر مدتی است که بوی نامطبوع شبیه مواد نفتی مردم را نگران و برافروخته کرده و طبق تحقیقات محلی منشأ بو نیز نواحی صنعتی غرب بندرعباس است.
شیخ جمالی ادامه داد: محیط‌زیست هم وجود این بو و آزاری که مردم آن را تحمل می‌کنند، تأیید کرده است و پس از گلایه‌های مردمی موضوع را پیگیری و به‌صورت مبهم نتیجه اقداماتش را اعلام کرده؛ اما به باور مردم اعلام این نتیجه غیرقابل‌پذیرش است و باید شفاف‌سازی بیشتری از سوی این سازمان صورت بگیرد و برای گذر از این شرایط همه باید پای‌کار بیایند و با کسانی که با سلامت مردم بازی می‌کنند برخورد کنند.
وی گفت: متأسفانه با جمیع شرایط حاکم باید گفت که برخی از این صنایع به مسئولیت‌های اجتماعی خود عمل که نمی‌کنند، هیچ؛ حتی قدم در مسیر ناهنجاری اجتماعی گذاشته‌اند.
امام‌جمعه اهل‌سنت تصریح کرد: تداوم این روند خطرآفرین است و انتظار است با رسیدگی به خواسته مردم غرب بندرعباس و شهرستان خمیر که برخورد با عوامل انتشار این بوی نامطبوع است، جامه عمل بپوشانیم و برخورد قاطعی با کسانی که سلامت مردم را به خطر انداخته‌اند داشته باشیم تا حداقل اگر این صنایع به مسئولیت اجتماعی خود که رفاه مردم است، عمل نمی‌کنند، قدم در مسیر ناهنجاری اجتماعی بر ندارند.
شیخ جمالی در ادامه به وضعیت توزیع سیلندر گاز اشاره کرد و افزود: سیلندر گاز و کمبودهای آن باعث دشواری‌هایی برای مردم شده است و می‌طلبد در این زمینه اقدامات مؤثری انجام داد.
وی افزود: مردم در شرایط عادی به‌زور و بدبختی کپسول گاز به دوش می‌کشند و حالا یک دشواری دیگر به نام کوپنی کردن و ثبت‌نام سیلندر گاز نیز درست کرده‌اند.
به گفته وی، پس از طرح ثبت‌نام سیلندر گاز، خیلی از مردم به‌ویژه در روستاها گرفتار این طرح شده‌اند.
امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس از مسئولان خواست در راستای خدمات‌رسانی به‌ویژه سیلندر گاز، نگاهشان را به مرکز استان محدود نکنند و بشاگرد و دیگر مناطق محروم را هم ببینند.
وی در پایان افزود: متأسفانه بااطلاع کامل باید گفت که خیلی‌ها از اجرای ثبت‌نام سیلندر گاز، گرفتار شده‌اند و مشکل دیگری به مشکلات آنها اضافه شده است.
انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از