حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1402/12/15 | 2024/03/05

Logo

رئیس واحد اهدا عضو هرمزگان خبر داد:

اهدای کبد و دو کلیه یک هرمزگانی

اهدای کبد و دو کلیه یک هرمزگانی

رئیس واحد اهدا عضو استان، از انجام یک مورد اهدای عضو در بامداد امروز خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی پایگاه بری تحلیلی«هرمز»، به نقل از فارس؛ محمود حسین‌پور رییس واحد اهدای عضو هرمزگان گفت: کبد و دوکلیه احمد جعفرزاده، جان آفرین ۵۴ ساله هرمزگانی، برای پیوند به بیماران نیازمند به عضو پیوندی، طی عمل هاروست، توسط تیم اعزامی از مرکز پیوند جنوب کشور، برداشت و برای پیوند به بیماران لیست انتظار به بیمارستان ابوعلی سینای شیراز فرستاده شد.

 حسین پور در ادامه افزود: احمد جعفرزاده، در تاریخ  ۲۸ آبان‌ماه به دنبال سکته مغزی، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان صاحب الزمان منتقل و با توجه به وخامت حالش، وی در بخش مراقبت‌های ویژه، تحت مراقبت قرار گرفت. با توجه به وسعت خونریزی مغزی و شدت آسیب وارده به سلول‌های مغز، به رغم انجام اقدامات درمانی لازم، این جان آفرین گرانقدر، در تاریخ ۱۱ آذر ، مرگ مغزی می‌گردد.

بعد از انجام تأییدات بالینی توسط چهار پزشک تایید کننده و رضایت خانواده مبنی بر اهدا عضو، هماهنگی لازم برای اعزام تیم جراحی از مرکز پیوند انجام شد و با توجه به بستری بودن این جان آفرین در بیمارستان صاحب الزمان، عمل هاروست برای اولین بار در این بیمارستان انجام شد.

حسین‌پور ضمن طلب آمرزش برای این جان آفرین گرانقدر و تقدیر از خانواده ایثارگیر جعفر زاده برای انجام این کار خداپسندانه، گفت: این هفتمین اهدا عضو انجام شده در سال جاری  بوده است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از