حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1402/12/15 | 2024/03/05

Logo

امام جمعه بندرعباس:

مردم خواستار مجلس در تراز شهید مدرس هستند

مردم خواستار مجلس در تراز شهید مدرس هستند

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه مردم، مجلس در تراز شهید مدرس می‌خواهند؛ تأکید کرد: کاندیدها تلاش کنند یک انتخابات سالم و انقلابی را به نمایش بگذارند.

به گزارش خبرنگار حوزه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ حجت‌الاسلام محمد عبادی‌زاده، ظهر امروز در خطبه‌های عبادی و سیاسی این هفته شهرستان اظهار کرد: خودم و همه شما را به تقوا درهمه حوزه‌ها از جمله تقوا در بازار، ادارات، خانواده‌ها و همه حوزه‌ها دعوت می‌کنم؛ بی‌شک تقوا سپر مستحکمی است که ما را در برابر آسیب‌ها صیانت می‌کند.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به روز نیروی دریایی ارتش و ضمن تبریک به دریادلان ارتش عنوان کرد: روز نیروی دریایی را با سه مرحله به آن باید نگاه کرد؛ مرحله اول بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و دوران درخشش آنان در دفاع مقدس و با کمبود امکاناتی که داشتند اما میدان را از دست رژیم بعثی گرفتند و در روزهای آغازین با انجام عملیات‌های امثال مروارید نیروی دریایی صدام را فلج کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده بیان کرد: در دوران دفاع مقدس، ایستادگی دریادلان ارتشی در مقابل آمریکا، ستودنی است و زمانی که نیروی دریایی آمریکا تا دندان مسلح بودند و قصد ایجاد ناامنی در منطقه را داشتند و جنگ نفتکش‌ها را شروع کردند در آن شرایط در حالی‌که یکی از ناوچه‌های نیروی دریایی، آسیب دیده بود اما این دلاور مردان ایستادگی کردند و این برگ‌های زرین از حافظه تاریخی ملت ایران پاک نخواهد شد.

وی افزود: مرحله دوم نیروی دریایی، دوران سازندگی است که خودش را برای چنین روزهایی آماده کرده است و با پیشرفت‌هایی که در حوزه نظامی و دریایی به دست آورده‌اند امروز به مرحله ارتقاء و توسعه رسیده‌اند و مرزهایش تنها منطقه‌ای نیست، افتخاراتی که نیروی دریایی در آب‌های فرا منطقه‌ای ما به وجود می‌آورند و امروز قدرت دریادلان ما در مدیترانه، کالویین، آمریکای لاتین و ...و هر جا منافع کشورمان باشد حضور دارند.

امام‌‌جمعه بندرعباس تاکید کرد: امنیت اقتصادی کشور ما، رحیل حضور قدرتمند در دریا است؛ امروز با تقسیم کار بین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش صورت گرفته دریا جولانگاه اقتدار دریادلان عزیزمان است.

عبادی‌زاده با اشاره به روز دانشجو و تبریک این روز اذعان کرد: دانشجو به دنبال حرف نوی مستدل است و بر همه ما و رسانه‌ها و اساتید دانشگاه، فرهنگی و... باید باید به این نکته توجه کنیم که دانشجو به دنبال نو گرایی است و همین تفکرهاست که در پیشرفت تکنولوژی و جابه‌جایی در مرز دانش‌ها به وجود می‌آید.

وی تاکید کرد: دانشجو، آرمان‌گرا است؛ آرمان‌های انقلاب را دنبال می‌کند و دانشجو، ضداستکباری است و قطعا دانشجویان مراقب مارهای خوش خط و خالی که به دنبال افکندن دام برای دانشجویان هستند و نمی‌گذارند روحیه انقلابی را از آنها بگیرد.

امام جمعه بندرعباس یادآور شد: دم خروس دشمنان این مرز و بوم برای دانشجویان ما ظاهر شده و قطعا آنها فریب نمی‌خورند؛ از اغتشاشات سال گذشته تاکنون به خوبی دشمن‌شناس شده‌اند و جنگ غزه خیلی از مسائل را برای ما روشن کرد.

عبا‌دی‌زاده یاد آور شد: مردم، مجلسی در تراز شهید مدرس می‌خواهند؛ شهید مدرس ضد تهدید، ضد زیاده خواهی بود، آزاد مردی بود که به فکر منافع کشور بود، ضد نفوذ دشمن بود و روزنه‌ها را خوب رصد می‌کرد.

وی تاکید کرد: نگذارید در حوزه قانون‌گذاری قدرتی در شما نفوذ کند؛ کاندیدهای شورای اسلامی تلاش کنند یک انتخابات سالم و انقلابی را به نمایش بگذارند، تلاش شود گفتمان امامین انقلاب را نشر دهند و تلاش کنند که جلوی مسائل ضد انتخاباتی را بگیرند و انتخابات سالم را برگزار کنند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از