حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/03/06 | 2024/05/26

Logo

معاون فرهنگی حوزه فاطمه معصومه(س) بندرعباس:

اربعین حسینی ظرفیتی برای برپایی تمدن اسلامی است

اربعین حسینی ظرفیتی برای برپایی تمدن اسلامی است

معاون فرهنگی حوزه فاطمه معصومه (س) بندرعباس گفت: اربعین حسینی الهام‌بخش و الگوساز در احیای تمدن اسلامی است چون توانسته است مسیر صحیح و غلط را برای ما روشن کند.

 زبیده قائمی فر، معاون فرهنگی مؤسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه (سلام‌الله علی‌ها) بندرعباس در گفتگو با خبرنگار هرمز با بیان اینکه مولفه‌های اساسی چون دین‌باوری، خدامحوری، اخلاق، ظلم‌ستیزی، بهبود روابط بین‌الملل و دفاع از مظلومان عالم در راهپیمایی اربعین حسینی وجود دارد، تصریح کرد: این موارد در زمره شاخص‌های تمدن نوین اسلامی نیز به شمار می‌آیند و بهترین گواه بر ظرفیت و سرمایهٔ تمدن‌ساز، فرهنگ متعالی شیعه است.

وی افزود: پیاده‌روی اربعین حسینی هم‌گرایی جوامع اسلامی هست چرا که توانسته است خیل عظیمی از مذاهب و فرقه‌های گوناگون را تحت لوای پرچم اسلام در کنار هم نگه دارد.

معاون فرهنگی مؤسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه (سلام‌الله علی‌ها) بندرعباس خاطرنشان کرد: اربعین حسینی صرفاً جنبه فردی و معنوی ندارد؛ بلکه به‌خاطر عقبه سیاسی - هویتی واقعه عاشورا کارکردهای سیاسی و اجتماعی فراوانی دارد.

وی در پایان با اشاره به ارتباط پیاده‌روی اربعین با گسترش فرهنگ حسینی، تأکید کرد: این پیاده‌روی مبدا حرکت خروشان تبلیغ و ترویج فرهنگ حسینی و فرصت آشنایی و تعمیق روابط معنوی، سیاسی و فرهنگی شیعیان جهان است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از