حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/02/05 | 2024/04/24

Logo

مدیرکل دفتر مدیریت بازرسی استانداری هرمزگان خبر داد:

آغاز به‌کار هیأت بازرسی انتخابات مجلس

آغاز به‌کار هیأت بازرسی انتخابات مجلس

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری هرمزگان از آغاز به کار هیأت بازرسی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، حجت‌الاسلام محمد اعتمادی مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری هرمزگان روز سه‌شنبه ۹ آبان‌ماه اظهار کرد: هیئت بازرسی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری رسما آغاز به کار کرد.

وی افزود: هیأت بازرسی استان از پخح عضو شامل رئیس، دبیر و سه عضو تشکیل شده، در تمام ۱۳ شهرستان استان هم ترکیب هیات بازرسی مشخص شده و فعالیت خود را رسما آغاز کرده‌اند.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری هرمزگان گفت: به استناد ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و آیین نامه مربوط به انتخابات مجلس خبرگان رهبری، هیات‌های بازرسی موظف هستند بر همه فرآیندهای اجرایی انتخابات و بر حسن جریان انتخابات نظارت، بازرسی و کنترل داشته باشد. 

وی تصریح کرد: مهم‌ترین وظیفه ما دریافت اخبار، شکایات و تخلفات است اگر تخلف مستند باشد رسیدگی خواهد شد. 

حجت الاسلام اعتمادی گفت: یک شماره تماس ثابت(۳۳۶۱۰۵۴۶) در دفتر هیات بازرسی انتخابات و سامانه ۱۱۱ آماده دریافت گزارشات مردمی و شکایات و جرایم انتخاباتی را دارد مردم و کاندیداها همچنین می‌توانند از طریق سامانه اینترنتی www.hormozgan.ir هم اقدام به ثبت گزارشات خود نمایند. 

وی افزود: علاوه بر هیات بازرسی استان و هیات بازرسی مراکز شهرستان‌ها، در بخش‌ها و روستاها هم بازرس، بازرس ویژه و سر بازرس خواهیم داشت. 

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری هرمزگان گفت: ما به ازای هر شعبه یک نفر بازرس خواهیم داشت، به ازای هر ۱۵ شعبه یک سربازرس و به ازای هر ۱۰۰ شعبه هم یک بازرس ویژه خواهیم داشت که کار نظارت و بازرسی جریان و فرایند انتخابات را دنبال خواهند کرد. 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از