حالت تاریک

امروز : جمعه, 1403/04/29 | 2024/07/19

Logo

با حضور وزیر کشور آغاز شد؛

آئین کاشت ۲۰۰ هکتار جنگل در هرمزگان

آئین کاشت ۲۰۰ هکتار جنگل در هرمزگان

آئین کاشت ۲۰۰ هکتار جنگل، به همت شرکت نفت ستاره خلیج فارس و با حضور وزیر کشور در استان هرمزگان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ آئین کاشت ۲۰۰ هکتار جنگل، به همت شرکت نفت ستاره خلیج فارس و با حضور وزیر کشور در استان هرمزگان آغاز شد.

 

این طرح در قالب کاشت ۶.۵ میلیون درخت در استان هرمزگان و ذیل طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت که جزو برنامه‌های اصلی دولت سیزدهم به شمار می‌آید با حضور وزیر کشور و با کاشت درختان حرا از ساحل گچین پایین آغاز شد.

 

احمد وحیدی وزیر کشور در این آئین با قدردانی از وزیر سابق جهاد کشاورزی به عنوان ایده‌پرداز طرح کاشت یک میلیارد درخت در کشور، گفت: چشم‌انداز کاشت یک میلیارد درخت در کشور چشم‌اندازی واقعی است که برای تحقق آن برنامه‌ریزی دقیقی شده است همچنین باید از رهبر معظم انقلاب نیز تشکر کرد که این ایده را تایید کردند و با کاشت سه اصله نهال در روز درختکاری و تکلیف کاشت سه نهال به ازای هر ایرانی از این طرح حمایت کردند.

 

 وی افزود: از استاندار پر تلاش، پر کوشش، خوش‌فکر، جهادی و انقلابیِ هرمزگان نیز نهایت قدردانی را داریم که با ایده مردمی‌سازی تولید و کاشت نهال و تحویل بذر به مردم ضمن ایجاد اشتغال و درآمد برای مردم، جوامع بومی محلی را نیز در این امر مشارکت دادند.

 

وحیدی در بخش پایانی سخنانش با اشاره به بیابان‌زایی در کشور گفت: حجم بیابان‌ها در کشور مرتبا در حال افزایش است و باید جلوی آن را بگیریم از این‌رو کاشت درختان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و با توجه به اینکه درختان حرا علاوه بر منافع مشترکی که با سایر درختان دارند بستری برای تولید مثل آبزیان نیز هستند از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند.

 

مهدی دوستی استاندار هرمزگان نیز در این آئین، با اشاره به تکلیف استان به کاشت ۶.۵ میلیون اصله درخت ، گفت: تکلیف برنامه‌ای استان تا پایان سال تحقق پیدا خواهد کرد چنانچه تا به اینجای کار حدود ۳.۵ میلیون اصله نهال حرا در استان تولید شده است.

 

 وی افزود: در بخش درختان مربوط به خشکی نیز کشت درختان اکالیپتوس، نخیلات جدید، کپور و زنجیره کنار در رودان در دستور کار قرار گرفته است که طبق برنامه انجام می‌شود.

 

دوستی ابراز داشت: توسعه استان به سمتی حرکت می‌کند که اگر متوازن با آن توسعه در محیط‌زیست دنبال نشود، مردم متضرر خواهند شد بنابراین در دولت مردمی توسعه را با محوریت مردم دنبال می‌کنیم.

 

علیرضا جعفرپور مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس در این آئین با بیان اینکه این پالایشگاه یکی از بزرگترین تولیدکنندگان میعانات گازی کشور است، اظهار کرد: ما بیشتر با نگاه مسئولیتی برای پیوستن به پویش مردمی که با توصیه ریاست جمهوری و تاکید رهبر معظم انقلاب شکل گرفته نه تنها به عنوان یک مسئول بلکه از دیدگاه مردم به این پویش پیوسته‌ایم.

 

وی افزود: ما امروز افتخار دادیم در این مراسم ۱۰۰ اصله درخت حرا در مساحتی قریب به ۱۰۰ هکتار کاشت آن را آغاز ‌کنیم و بعد از کاشت در اصله نهال حرا در دریا ما در خشکی نیز کاشت درخت داریم.

 

جعفرپور ادامه داد: کاشت درخت حرا در این منطقه اثر خود را در سال‌های آینده نشان می‌دهد و تبدیل به زیستگاهی برای پرندگان، انواع موجودات دو زیست و... خواهد شدو تبدیل به یک منطقه گردشگری می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس اذعان داشت: حرکت کردن در میان جنگل‌های حرا و تماشای آن بسیار آرام‌بخش است و کاشت درخت حرا در این منطقه به حوزه گردشگری در نتیجه اقتصاد استان تاثیرگذار است و من به عنوان عضوی از نفت ستاره خلیج فارس بسیار خوشحالم که در این پویش حضور دارم و امیدوارم این درخت‌ها به ثمر بنشیند.

 

وی اضافه کرد: ما با یک شرکت که مورد تایید محیط زیست و منابع طبیعی استان نیز است قرار داد بستیم تا مراحل داشت و به ثمر رسیدن آن را مدیریت کنند.

 

جعفرپور بیان داشت: کاشت جنگل‌های حرا را هزینه نمی‌دانیم بلکه سرمایه‌ای برای آیندگان می‌دانیم زیرا اینجا به منطقه گردشگری تبدیل خواهد شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از