حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/04/26 | 2024/07/16

Logo

رئیس کل دادگستری هرمزگان خبر داد:

کشف ۵۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در میناب

کشف ۵۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در میناب

رئیس کل دادگستری هرمزگان از توقیف یک فروند شناور و ۴ مشک حاوی ۵۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در شهرستان میناب خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ به نقل از روابط عمومی دادگستری هرمزگان؛ مجتبی قهرمانی با اشاره به اجرای طرح ضربتی مبارزه با قاچاق سازمان یافته سوخت و فرآورده‌های نفتی در سطح استان، اظهار کرد: با هماهنگی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میناب و به منظور جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های ملی، مأموران انتظامی و دریابانی در عملیاتی مشترک از انتقال محموله‌های بزرگ سوخت قاچاق در سواحل و خورهای این شهرستان مطلع شدند و نسبت به مقابله با عناصر اصلی قاچاق سوخت اقدام کردند.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه با اجرای این عملیات، مأموران پس از گشت زنی در مناطق مورد نظر، موفق به توقیف یک فروند شناور و چهارعدد مشک ماری متعلق به قاچاقچیان شده اند.

قهرمانی تصریح کرد: در جریان بازرسی از شناور مذکور و مشک‌های ماری توقیفی بیش از ۵۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شده است که ارزش تقریبی آن بنابر اعلام کارشناسان بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال می‌باشد. وی همچنین خاطر نشان کرد: سوخت‌های کشف شده طبق روال قانونی با دستور قضایی تحویل شرکت پخش و توزیع فرآورده‌های نفتی شده و وارد چرخه توزیع قانونی می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان ضمن قدردانی از اقدامات و برنامه ریزی و اولویت بندی فرماندهان و کارکنان فراجا و مرزبانی استان و حمایت اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) که در انجام مأموریت‌های محوله، مقتدرانه و مجاهدانه تلاش می‌کنند، با اشاره به اینکه قاچاق سازمان یافته سوخت طی سال‌های اخیر موجب ضربه سنگین به تولید ملی و اخلال در نظام اقتصادی کشور شده است، تأکید کرد: دستگاه قضایی با تمام توان مانع از فعالیت قاچاقچیان خواهد شد و با مرتکبین اینگونه جرایم قاطعانه برخورد خواهد کرد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از