حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/04/26 | 2024/07/16

Logo

آشنایی با مناطق گردشگری جنوب کشور؛

هرمزگان و سواحل زیبای آن+فیلم

هرمزگان و سواحل زیبای آن+فیلم

هر منطقه از هرمزگان دریا و ساحل آن ویژگی‌های خواص و منحصر به فردی دارد که انسان دوست دارد در کنار موسیقی زنده یعنی بر خود امواج به صخره‌ها ساعت‌ها بنشیند و از آن لذت ببرد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز؛ جنوب کشور را همه با دریاهای بزرگ آن می‌شناسند، خلیج‌فارس و دریای عمان مانند دو نگین پر گوهر در جنوب دلبری می‌کنند و هر بیننده‌ای را محو تماشای خود می‌سازند.

 

فصل پاییز و زمستان هرمزگان با دارابودن آب‌وهوای مطلوب بهاری هر ساله میزبان خیل عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی است که برای گذراندن لحظاتی سرشار از آرامش جنوبی‌ترین نقطه کشور را برای سفر انتخاب کرده‌اند.

هرمزگان و سواحل زیبای آن+فیلم

هرمزگان با دارابودن بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ کیلومتر ساحل، یکی از استان‌های کم نظیر در کشور به شمار می‌رود که این میزان به دریا دسترسی دارد؛ هر منطقه از هرمزگان دریا و ساحل آن ویژگی‌های خواص و منحصر به فردی دارد که انسان دوست دارد در کنار موسیقی زنده یعنی بر خود امواج به صخره‌ها ساعت‌ها بنشیند و از آن لذت ببرد.

 

 

هرمزگان و سواحل زیبای آن+فیلم

سواحل زیبای جزیره هرمز را کمتر کسی هست که آن را نشناسد؛ سواحلی که نقطه‌نقطه آن زیبایی خاص و منحصربه‌فردی دارد؛ در منطقه‌ای از جزیره دریا به خاک‌های قرمز منتهی می‌شود و انگار دریا برای رسیدن به ساحل خون گریسته و آب در آنجا قرمز  مشاهده می‌شود؛ هم‌جواری معدن خاک سرخ با ساحل علت سرخ‌شدن آب در این قسمت از ساحل است.

 

ساحل نقره‌ای و براق جزیره هرمز که از فوران آتش‌فشان و فرسایش میلیون‌ها سالی خاک در این منطقه به وجود آمده؛ یکی دیگر از زیبایی‌های ساحل هرمز است که روزها با درخشش نور خورشید و شب‌ها با برخورد نور مهتاب مانند الماس‌های زیبا خاک این منطقه می‌درخشد.

 

 

هرمزگان و سواحل زیبای آن+فیلم

یکی دیگر از ساحل‌‌های زیبای هرمزگان ساحل مکسر در بخش شیبکوه شهرستان بندرلنگه است که در آن منطقه تلاقی کوه‌ها با دریا مشاهده می‌شود به‌طوری‌که صخره‌های بزرگ با شیارهای توی در توی در آن قرار گرفته و اشکال زیبایی را به وجود آورده و خداوند مجسمه‌های بسیار زیبایی در این منطقه خلق کرده است.

 

از کنار ساحل زیبای مکسر که یکی از بکرترین سواحل هرمزگان به شمار می‌رود می‌توان با قایق‌های کوچک به جزیره لاوان رفت و از زیبایی‌های آن لذت برد.تلاقی جنگل و دریا در جزیره قشم، بندرخمیر، بندرلنگه و... زیبایی دیگر از سواحل هرمزگان به شمار می‌رود که در کنار ساحل می‌توان ایستاد و هم‌زمان از زیبایی جنگل‌های حرا، ساحل، شنای ماهی‌ها در آب و مانور پرندگان دریایی بر روی آب و کنار ساحل لذت برد.

 

کنار ساحل می‌توان ایستاد و از غرق‌شدن جنگل‌های حرا با مد دریا لذت برد و یا اینکه بیرون آمدن درختچه‌های حرا با جذر آب در آن منطقه مشاهده کرد.علی‌ای‌حال با دیدن این همه زیبایی در نقطه‌نقطه از هرمزگان انسان این جمله هر لحظه در ذهنش تداعی می‌شود «فَتَبَارَكَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِينَ».

 

 انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از