حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/02/30 | 2024/05/19

Logo

در حوزه امداد و نجات؛

هرمزگان نیازمند توجه ویژه جمعیت هلال‌احمر کشور است

هرمزگان نیازمند توجه ویژه جمعیت هلال‌احمر کشور است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: هرمزگان در حوزه امداد و نجات نیازمند توجه ویژه جمعیت هلال احمر کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، احسان کامرانی شامگاه یکشنبه در نشست با معاون امور بین‌الملل جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به اهمیت نقش و جایگاه این سازمان، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر، نقش مهم در عبور کشور از بحران‌ها نظیر زلزله، سيل و حوادث غیر مترقبه دارد.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در همین خصوص، افزود: موقعیت جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران به گونه‌ای است که هر ساله در معرض انواع حوادث و بحران‌ها قرار دارد که نقش هلال احمر در مدیریت حوادث و بحران‌ها غیر مترقبه مهم است.

 

کامرانی خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر استان هرمزگان در حوادث سال‌های اخیر هرمزگان نظیر زلزله و سیلاب برای کاهش آلام آسیب‌دیدگان در کنار سایر دستگاه‌های امدادی و اجرایی نقش پر رنگی داشته است که جای تقدیر دارد.

 

وی، تصریح کرد: گسترش آموزش‌های مقابله با بحران‌ها در بین اقشار مختلف جامعه به ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان برای کاهش تلفات و خسارت‌های احتمالی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان گفت: علاوه بر وقوع حوادث متعددی همچون سیلاب‌های ناگهانی و زلزله‌ها، خشکسالی بر مشکلات مردم هرمزگان در طی سه دهه اخیر افزوده است که نیازمند کمک دستگاه های امدادی برای عبور استان از مشکلات ناشی از خشکسالی به ویژه تنش کم آبی است.

 

کامرانی گفت: جذب کمک‌های بین‌المللی توسط جمعیت هلال احمر کشور و استان هرمزگان برای اجرای طرح‌های مقابله با خشکسالی و تنش‌های آبی اقدامی درخور توجه است که نیازمند گسترش آن در سراسر استان است.

 

وی در همین خصوص، تصریح کرد: ورود جمعیت هلال احمر کشور و استان هرمزگان برای مقابله با خشکسالی و تنش های آبی زمینه ساز کاهش مشکلات مردم ساکن در این مناطق می شود.

 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان تصریح کرد: توسعه فعالیت‌های کارآفرینی، رفع چالش‌های معیشتی و زیستی و اعزام تیم‌های پزشکی متخصص به مناطق کم برخوردار برای کاهش مشکلات مردم ساکن در این مناطق و افزايش تاباوري با قدرت بیشتری دنبال شود.

 

کامرانیج خاطرنشان کرد: استان هرمزگان به واسطه جایگاه ویژه آن در کشور و قرار داشتن در معرض انواع حوادث نیازمند نگاه ویژه از سوی جمعیت هلال احمر کشور با تقویت و پشتیبانی جمعیت هلال احمر استان است.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از