حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/04/26 | 2024/07/16

Logo

مدیر کانون فرهنگی امام جعفر صادق (ع):

نمایشگاه یاس کبود در میناب دایر شد

نمایشگاه یاس کبود در میناب دایر شد

مدیر کانون فرهنگی هنری امام جعفر صادق(ع) محله محمدخانی شهر میناب گفت: به مناسبت ایام فاطمیه، وقایع منجر به شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) را در قالب نمایشگاه یاس کبود به تصویر کشیده است.

حسن پیکردوست در گفتگو با خبرنگار حوزه فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ اظهار کرد: به مناسبت ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت زهرا(س)، نمایشگاه تجسمی یاس کبود در مسجد امام جعفر صادق(ع) محله محمدخانی شهر میناب دایر شده است.

مدیر کانون فرهنگی هنری امام جعفر صادق(ع) محله محمدخانی شهر میناب افزود: نمایشگاه تجسمی یاس کبود از 19 آذر ماه جاری در محوطه مسجد امام جعفرصادق(ع) محله محمدخانی افتتاح شده است و تا 29 آذر به صورت شبانه روز پذیرای بازدیدکنندگان است.

وی ادامه داد: این نمایشگاه در قالب هشت غرفه شامل بستر پیامبر(ص)، بیت الاحزان، خانه داری حضرت زهرا(س)، درب سوخته، بستر حضرت زهرا(س) و وداع با ایشان، محل غسل، درد دل امام علی(ع) با چاه و قبرستان بقیع، سیره زندگی حضرت فاطمه (س) و چگونگی شهادت آن حضرت را روایت گری می‌کند.

پیکردوست با اشاره به اینکه و قسمتی از نمایشگاه را به حیاط خانه حضرت علی و حضرت زهرا(س) اختصاص داده شده است، افزود: برنامه‌های عزاداری، نوحه خوانی نشسته و سخنرانی هرشب ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه در این نمایشگاه برگزار می‌شود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از