حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

فرازی از وصیت نامه شهدا؛

ما در اين انقلاب سهمي داشتيم

ما در اين انقلاب سهمي داشتيم

شهيد محمدباقر احمدی در بخشي از وصيت نامه‌اش آورده است: پدر و مادر عزيزم اگر من شهيد شدم شما با رفتار زيبايتان و شيوايي كلامتان به مردم بفهمانيد كه در اين انقلاب سهمي داشتيم و سهم‌مان يك قرباني داده‌ايم.

به گزارش خبرنگار حوزه فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی《هرمز》؛ شهيد محمدباقر احمدي يكم اسفند سال ۵۰ در شهرستان يزد متولد شد و زماني كه جنگ شروع شد حدود ۹ساله بود.

يادگار احمد و حميده تا دوم متوسطه به درس خواندن و تحصيل ادامه داد اما حال و هواي جبهه او را به سمت خود كشاند، در بسيج نام نويسي كرد و عازم جبهه شد.
اين دانش آموز شمالي‌ترين منطقه هرمزگان حدود ۱۷ ساله بود كه خدا او را در جبهه براي شهادت انتخاب كرد.
اين تخريب چي جبهه‌هاي جنگ ۲۳خردادماه سال ۶۷ در منطقه عملياتي شلمچه بر اثر اصابت تركش به دهان و پا آسماني شد.
پيكر اين شهيد دانش آموز در گلزار شهيدان شهرستان بندرعباس قرار دارد.
شهيد محمدباقر احمدي در فرازي از وصيت نامه‌اش ضمن درود فراوان به رهبر انقلاب حضرت امام خميني(ره) و رزمندگان در جبهه، خطاب به پدر و مادرش آورده است: امروز اسلام در خطر است و بايد كوشش كنيم اين اسلام را از نابودي برهانيم و آن را در سرتاسر جهان گسترش بدهيم.
در ادامه اين وصيت نامه آمده است: براي گسترش اسلام خون مي‌خواهد و آن هم خون جوان و خون پاك كه مي‌تواند اين درخت را آبياري كند.
شهيد احمدي اضافه كرده است: پدر و مادر عزيزم اگر خدا قبول كند كه من در اين راه شهيد بشوم بايد شما راه اين پسرتان كه در راه خدا جنگيده و شهيد شده را ادامه بدهيد.
وي ادامه داده است: پدر و مادر عزيزم اگر من شهيد شدم شما با رفتار زيبايتان و شيوايي كلامتان به مردم بفهمانيد كه ما هم در اين انقلاب سهمي داشتيم و سهم مان اين است كه يك قرباني داده‌ايم، براي اين قرباني گريه نكنيد بلكه آن را به مجلس جشني مبدل سازيد، زيرا هيچ ناراحتي ندارد كه از يك خانواده‌اي يك قرباني در راه خدا داده شده است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از