حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/02/31 | 2024/05/20

Logo

وصیت شهید احمدی‌زاده به برادرانش؛

مادرمان را تنها نگذارید؛ پیرو خط امامین باشید

مادرمان را تنها نگذارید؛ پیرو خط امامین باشید

شهيد ابراهيم احمدي‌‌زاده در بخشي از وصيت‌نامه‌اش خطاب به برادارانش توصيه كرده كه مادرشان را تنها نگذارند و از آنها خواهش كرده كه پيرو خط امام و رهبري باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، شهيد ابراهيم احمدي‌زاده يكم فروردين سال ۱۳۴۳ در روستاي گشوئيه از توابع شهرستان رودان به دنيا آمد، يادگار علي و كنيز تا مقطع اول راهنمايي تحصيل كرد و درعين حال شغل نجاري را انتخاب كرد و از اين راه كمك خرج خانواده بود.

 

وي با شروع جنگ تحميلي راهي جبهه‌هاي جنگ براي دفاع از كشور شد و درحالي كه ۱۹ سال بيشتر نداشت ۱۶ مرداد سال ۱۳۶۲ در منطقه قلاويزان به شهادت رسيد.

 

شهيد ابراهيم احمدي‌زاده ابتداي وصيت نامه اش را با آيه ۱۶۹ سوره آل عمران و درود به امام خميي(ره) بنيانگذار انقلاب اسلامي آغاز كرده و در بخشي از اين وصيت‌نامه خطاب به رزمندگان آورده است: هيچ‌گاه سنگر دفاع از اسلام را رها نكرده و به تمام دشمنان داخلي و خارجي به خصوص آمريكا و منافقان فرصت تحرك و سودجويي را ندهيد.

 

وي ادامه داده است: خدا مي‌داند كه قدم گذاشتن من در جبهه و حمله‌ور شدن به سوي دشمنان، فقط براي رضاي خداست و جز رضاي خدا، چيز ديگري در ذهن من تداعي نمي‌كند.

 

اين شهيد مجله سنگي رودان، خطاب به برادارانش عاجزانه توصيه كرده است: مادرمان را تنها نگذاريد و از شما خواهش مي‌كنم كه پيرو خط امام و رهبري باشيد چراكه بقيه راه‌ها باعث فنا و نابودي انسان مي‌شود.

 

شهيد احمدي زاده، اين وصيت‌نامه را با اين جمله ادامه داده كه؛ وصيت من به ديگر برادران و محصلان اين است كه درس بخوانند و با درس خواندن خويش جلوي دشمنان را بگيرند و با تبليغات مفيد جلوي دهن‌كجي‌هاي جهان‌خواران را بگيرند.

 

وي انتظار خود را از خواهرانش در اين وصيت‌نامه اين چنين بيان كرده است كه، پيرو حضرت زهرا(س) باشند و زهراگونه عمل كنند و در مشكلات صبور و بردبار باشند.

 

اين شهيد دفاع مقدس در پايان وصيت‌نامه خود آورده است: آخرين كلام من به برادران و ديگر عزيزان اين است كه ما بايد از حيثيت و نواميس خود دفاع كنيم و چاره‌اي جز اين نيست و مصيبت‌ها را بايد تحمل كنيم تا ايراني آباد و اسلامي داشته باشيم و مردم هوشيار ما بايد مرگ سرخ را بهتر از زندگي با خفت و سياهي بدانند.

 

محله سنگي در جنوب مركز شهرستان رودان واقع شده كه پنج شهيد والامقام از جمله شهيدان محمد چراغي، شهريار ناظري، جهانگير سالاري، آجي داوري و شهيد ابرهيم احمدي‌زاده را در هشت سال دوران دفاع مقدس تقديم نظام و انقلاب كرده است.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از