حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1402/12/07 | 2024/02/26

Logo

معاون حقوقی رئیس جمهور مطرح کرد:

ضرورت استفاده از بنادر در پیشبرد توسعه دریامحور

ضرورت استفاده از بنادر در پیشبرد توسعه دریامحور

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: در راستای ابلاغیه رهبر انقلاب پیرامون طرح توسعه دریامحور، این طرح نیازمند نگاه ویژه به ظرفیت سازی تجاری بنادر و توجه به نقش پررنگ سازمان بنادر در تحقق این سیاست است.

به گزارش خبرنگار حوزه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛ محمد دهقان عصر دیرروز سه‌شنبه سوم بهمن در بازدید از بخش‌های مختلف بندر شهید رجایی پیرامون اقدامات حقوقی دولت برای پیشبرد ابلاغیه طرح توسعه دریامحور، هدف از بازدید‌های میدانی مجموعه معاونت حقوقی دولت را بررسی و رصد مشکلات موجود، کمک به تصمیم‌گیری‌های حمایتی و حقوقی دولت در طراحی و برنامه‌ریزی‌ها و احداث طرح‌های توسعه‌ای در بنادر عنوان کرد.

معاون رئیس‌جمهورادامه داد: توسعه دریامحور با توجه به منویات مقام معظم رهبری، نیازمند ظرفیت سازی و ایجاد زیر ساختی برای متناسب سازی با ظرفیت‌های روبنایی و زیربنایی است.

وی گفت: سفر به هرمزگان و بازدیدهای امروز نیز با هدف بررسی مشکلات حقوقی موجود، کمک به تصمیم‌گیری‌های صحیح، رفع موانع، سرعت بخشی به احداث و تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز در بنادر و رونق اقتصادی و اشتغال پایدار انجام گرفته است.

 دهقان در ادامه با اشاره به نقش بندر شهید رجایی در توسعه تجارت با وجود تحریم‌های اقتصادی کشور از سوی دشمنان گفت: به برکت انقلاب اسلامی بندر شهید رجایی یکی از بنادر پیشرفته دنیاست که بالغ بر ۵۰ درصد از صنعت حمل و نقل و تجارت دریایی کشور در این بندر انجام می‌شود.

 به گفته وی؛ امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۹ درصد تجارت کشور رونق پیدا کرده که در این میزان افزایش نقش بنادر و گمرکات استان هرمزگان بسیار پررنگ است.

 معاون حقوقی رئیس جمهور همچنین با اشاره به افزایش وزن صادرات کالا نسبت به وزن واردات در کشور، گفت: توسعه بندر شهید رجایی با جدیت در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد و معاونت حقوقی دولت نیز در راستای حمایت و اتخاذ تصمیم‌های حمایتی بازدیدهای میدانی خود از این بندر را آغاز کرده است.

 گفتنی است؛ معاون حقوقی رئیس جمهور روز دوشنبه دوم بهمن‌ماه نیز با هدف بررسی مشکلات و ساماندهی  مناطق آزاد در جریان سفر به جزیره قشم از طرح‌های توسعه‌ای و عملیاتی بنادر بهمن و کاوه این جزیره بازدید کرد.

بازدید از کارخانه‌های شناورسازی، شهرک های صنعتی، بندر کاوه، پل خلیج فارس و شرکت‌های نفت و انرژی از دیگر برنامه‌های دهقان در سفر به قشم بود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از