حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1402/09/07 | 2023/11/28

Logo

مدیریت بحران استانداری هرمزگان اعلام کرد؛

صدور هشدار جوی و دریایی سطح نارنجی

صدور هشدار جوی و دریایی سطح نارنجی

اداره کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان، هشدار جوی و دریایی سطح نارنجی صادر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، پیرو هشدار شماره ۱۲ سطح نارنجی هواشناسی به آگاهی می‌رساند خروجی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی برای روزهای آینده بیانگر شرایط ناپایدار جوی به شرح ذیل می‌باشد: 

توصیف سامانه: تقویت سامانه بارشی جنوبی در مناطق مختلف استان

 زمان شروع :  صبح پنجشنبه ۱۴۰۲/۸/۴

 زمان پایان: اواخر وقت جمعه ۱۴۰۲/۸/۵

نوع مخاطره : رگبار متوسط گاهی شدید باران و رعد و برق همراه با تگرگ و تند باد لحظه‌­ای، احتمال صاعقه، طی ساعاتی وزش باد نسبتاً شدید و گرد و خاک همراه با کاهش دید افقی بویژه از بعدازظهر پنجشنبه تا ظهر جمعه.

منطقه اثر: بندرعباس، بستک، خمیر، سیریک، بندرلنگه، پارسیان، تنب بزرگ، جاسک، ابوموسی، جزیره سیری، جزیره کیش، جزیره لاوان، قشم، حاجی آباد، میناب، رودان، بشاگرد.

اثر مخاطره: آبگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن آب رودخانه­ها و طغیان رودخانه­های فصلی، احتمال آسیب به محصولات کشاورزی در اثر تند باد لحظه‌­ای و تگرگ. 

 

توصیه : آمادگی دستگاه­‌های اجرایی و امدادی، پاک­سازی دهانه پل‌­ها، لایروبی کانال­‌ها، اجتناب از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌­های فصلی، خودداری از صعود به ارتفاعات و چرای دام در مناطق مرتفع، اطمینان از استحکام سازه­‌ای سبک، اجتناب از سفرهای غیر ضروری، محافظت از محصولات کشاورزی، تمهیدات لازم به‌ویژه در نیمه شرقی استان، مناطق دریایی و سواحل. 

 

 در حوزه دریایی نیز  تاثیر موج بارشی در مناطق دریایی و مواج شدن دریا خواهد شد.

زمان شروع :  صبح پنجشنبه ۱۴۰۲/۸/۴

زمان پایان: اواخر وقت جمعه ۱۴۰۲/۸/۵

نوع مخاطره: وزش باد نسبتاً شدید در محدوده ۴۵ کیلومتر بر ساعت (محدوده ۲۸ نات)، طی ساعاتی رگبار باران و رعد و برق و گاهی با تند باد لحظه­ای و افزایش ارتفاع موج تا ۲۰۰ سانتی متر (۷پا) با تاکید بر خلیج فارس و تنگه هرمز. 

 

منطقه اثر: خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان 

 

اثر مخاطره : اختلال در تردد دریایی شناورهای سبک و نیمه سنگین/ احتمال اختلال در تردد کشتی­‌های تجاری/پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس­‌های پرورش ماهی. 

 

توصیه : اجتناب از تردد شناورهای سبک و فعالیت­‌های تفریحی و شنا/تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورهای مسافربری و کشتی­‌های تجاری به سمت کشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان. 

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از