حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

رئیس کل دادگستری هرمزگان خبر داد:

۱۹ هکتار اراضی ملی قشم رفع تصرف شد

۱۹ هکتار اراضی ملی قشم رفع تصرف شد

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از رفع تصرف ۱۹ هکتار از اراضی ملی و دولتی در جزیره قشم خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ مجتبی قهرمانی در جمع خبرنگاران  از رفع تصرف حدود ۱۹۰ هزار متر مربع از اراضی ملی و دولتی در مناطق مختلف جزیره قشم خبر داد و با اشاره به تخریب مستحدثات غیرمجاز در این اراضی، تأکید کرد: این ساخت و ساز‌های غیرقانونی شامل «دیوارچینی، پی سنگی و سد و بند خاکی» بوده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، ارزش تقریبی اراضی اعاده شده را ۵۰۳ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: این رفع تصرفات پس از سپری شدن مراحل قانونی و انجام استعلامات مورد نیاز از مراجع ذی‌ربط به دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم و توسط یگان حفاظت از اراضی ملی و دولتی سازمان منطقه آزاد با همکاری فراجا در یک ماه اخیر به مرحله اجرا درآمده است.

قهرمانی در ادامه تصریح کرد: پرونده‌های مربوط به تصرفات غیرقانونی اراضی ملی و دولتی مطرح و تشکیل شده در مراجع قضایی استان هرمزگان، با جدیت و سرعت رسیدگی می‌شوند و این موضوع به صورت ویژه در دستور کار دادگستری استان قرار دارد.

وی همچنین تأکید کرد: مشارکت و هم‌افزایی تمامی دستگاه‌ها و اطلاع‌رسانی عمومی امکان برخورد سریع و به موقع با متصرفان غیر قانونی و جلوگیری از تعدی به اراضی ملی و عرصه‌های طبیعی را فراهم می‌سازد و به همین منظور دستگاه قضایی استان هرمزگان به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش‌ها در این خصوص است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از