حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/02/04 | 2024/04/23

Logo

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت هرمزگان خبر داد:

واریز ۵۱۲میلیارد از استخراج مواد معدنی به خزانه

واریز ۵۱۲میلیارد از استخراج مواد معدنی به خزانه

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان از واریز ۵۱۲ میلیارد ریال حقوق دولتی به خزانه دولت از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت: این مبلع مربوط به فروش مواد معدنی استخراج شده از ۲۶۳ معدن استان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان هرمزگان، خلیل قاسمی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون در ازای مواد معدنی استخراج شده، ۵۱۲میلیارد ریال حقوق دولتی به خزانه دولت واریز شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸۵ درصد رشد داشته است.

 

وی افزود: مهمترین مواد معدنی استخراج شده از ۲۶۳معدن هرمزگان شامل سنگ تزئینی، سنگ گچ، آهن سنگ لاشه و سنگ آهک است.

 

قاسمی گفت: اولویت‌هایی در سال جاری برای حوزه معدن در نظر گرفته شده و به صورت عملیاتی و کاربردی پیگیری می‌شود که مهمترین اولویت‌های این سازمان، فعال‌سازی معادن راکد در سطح استان، تلاش برای رشد تولید معادن و همچنین دریافت حقوق دولتی معوق سال‌های گذشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در خصوص نحوه هزینه‌کرد حقوق دولتی معادن نیز گفت: حقوق دولتی دریافت شده به حساب خزانه واریز و درصدی به استانها بازگردانده می‌شود تا در راستای تبصره ۶ماده ۱۴ جهت ایجاد زیرساخت، رفاه و توسعه شهرستان‌ها با اولویت بخشی که معدن در آن واقع شده است، هزینه شود.

رئیس اداره امور اصناف و تشکل‌های صنفی سازمان صمت هرمزگان هم از صدور ۴هزار و ۶۰۰ پروانه کسب از طریق درگاه ملی از ابتدای سال تاکنون در استان خبر داد.

اصغر رکن الدینی افزود: از ابتدای سال تا نیمه نخست سال جاری بیش از هفت‌هزار و ۲۵۸ فرصت شغلی در اصناف استان ایجاد شده است.

وی یادآور شد: در شش ماهه نخست امسال سه هزار و ۶۲۹ پروانه کسب از طریق درگاه ملی در استان صادر شده و متوسط سرمایه‌گذاری برای هر پروانه صنفی ۵میلیارد ریال بوده است.

همچنین تعداد پروانه‌کسب‌‌های منقضی شده شش هزار و ۷۹۳ فقره است.

رکن الدینی متوسط آمار اشتغال هر واحد صنفی در استان را ۲.۵ نفر اعلام کرد و افزود: مجموع واحدهای صنفی هرمزگان نیز قریب به ۵۶هزار واحد است و استان در این راستا دارای ۱۰ اتاق اصناف و ۱۷۴ اتحادیه صنفی است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از