حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/02/30 | 2024/05/19

Logo

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان:

دفاع مقدس روحیه خودباوری را تقویت کرد

دفاع مقدس روحیه خودباوری را  تقویت کرد

امام‌جمعه بندرعباس با بیان اینکه دفاع مقدس برای جامعه ما برکاتی بسیار ارزنده داشته است، گفت: امنیت و خودباوری دو هدیه‌ای است که ما در هشت سال دفاع مقدس به دست آوردیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان، ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه که در مسجد جامع بندرعباس برگزار شد، با سفارش همه مردان و زنان به تقوای الهی، اظهار داشت: فرارسیدن ماه نورانی ربیع که بهار دل‌ها برای اهل ایمان است را تبریک عرض کرده و توصیه به بهره‌برداری مناسب از این ماه شریف را به همگان دارم.

وی با تسلیت شهادت امام حسن عسکری (ع)، همه را به حرکت در مسیر هدایت این امام همام توصیه کرد و افزود: بعد از شهادت امام حسن عسکری (ع)، آغاز ولایت امام‌زمان (عج) است و لذا خوب است که در زندگی و برنامه خودکارهای خیر مانند انفاق، صدقات، حضور در نمازجمعه و اعمال مستحبی را به نیابت از امام عصر (عج) انجام دهیم تا بهترین ضریب در پاداش اعمال ما رقم بخورد.

خطیب جمعه بندرعباس، با بیان اینکه دفاع مقدس برای جامعه ما برکاتی بسیار ارزنده داشته است، ادامه داد: امنیت و خودباوری دو هدیه‌ای است که ما در هشت سال دفاع مقدس به دست آوردیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی زاده خاطرنشان کرد: در دفاع مقدس خودمان را باور کردیم که در مقابل نه‌تنها صدام بلکه در برابر دنیا ایستادیم و مقابل همه قدرت‌های آن زمان از جمله شوروی سابق، آمریکا و کشورهای ثروتمند خلیج‌فارس که کمک مالی کردند مقاومت کردیم و در نهایت طعم شیرین پیروزی را به ارمغان آوردیم.

وی تأکید کرد: در آشوب‌های سال گذشته که شاهد حضور کشورهای استکباری و مرتجع بودیم، به این خودباوری رسیدیم تا زمانی که مردم در میدان حضور دارند و روحیه جهادی در اقتصاد، فرهنگ و نظامی داریم و زیر بیرق ولایت هستیم، به این مملکت آسیبی نخواهد رسید.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان اظهار کرد: در جنگ، یک مدل و الگوی نو و باکیفیت در جهاد آموختیم و آن هماهنگی مردم در همه عرصه در صف مقدم جنگ با ایثارگری‌ها و در پشت‌جبهه نفس مردم بی‌بدیل و عامل دلگرمی بود، همچنین یاد گرفتیم که برای دفاع از اسلام و مقابله با زورگویان عالم می‌جنگیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی‌زاده یادآور شد: برای ماندگاری فرهنگ جهاد و دفاع مقدس باید روایتگری صحیح انجام گیرد و این کار باید توسط پیش‌کسوتان منعکس گردد و اجازه ندهیم دشمن روایتگری خود را از دفاع مقدس به جوانان و نوجوانان با تفسیر و تحلیل سکولار خود ارائه دهد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق بارز جهاد تبیین برای رزمندگان، انعکاس روایت‌های هشت سال دفاع مقدس است که باید برای آگاه‌سازی نسل جدید صورت گیرد. ا

مام‌جمعه شهرستان بندرعباس با اشاره به هفته وحدت، یادآور شد: دشمن وحدت و امنیت را به تعبیر رهبر معظم انقلاب نشانه گرفته و در فضای قومی می‌خواهد در جامعه انشقاق ایجاد کند و لذا وظیفه همه مراقبت از این وحدت مثال‌زدنی در ایران است و از کسانی که از روی نادانی یا مغرضانه با حرف‌های مسموم سعی در ازبین‌بردن این وحدت را دارند می‌گویم که دست از همراهی با دشمن بردارند و همراه و هم کلام دشمن نشوند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی زاده عنوان کرد: نقشه‌های شوم دشمن روزبه‌روز پیچیده‌تر شده و یک جنگ ترکیبی در حوزه اقتصادی، فرهنگی، اخلاقی و نظامی بر ملت ایران با ابزار غول‌های رسانه‌ای به وجود آورده و دراین‌بین هدف اصلی آن‌ها جوانان است، البته خوب می‌دانند که سلاح و عزت این مملکت جوانان هستند و به برکت حضور این جوانان در تمامی عرصه‌ها است که توطئه دشمن خنثی می‌شود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از