حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/03/06 | 2024/05/26

Logo

فرمانده انتظامی استان هرمزگان خبر داد:

دستگیری اعضاء باند کلاهبرداری 10 هزارمیلیاردی در هرمزگان

دستگیری اعضاء باند کلاهبرداری 10 هزارمیلیاردی در هرمزگان

فرمانده انتظامی استان هرمزگان گفت: با هوشیاری و تلاش همه‌جانبه کارآگاهان پلیس آگاهی استان هرمزگان ۱۳ نفر عاملان کلاهبرداری ۱۰ هزارمیلیاردی با ۱۲۰۰ نفر شاکی در استان شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سردار جاویدان،  فرمانده انتظامی استان هرمزگان در تشریح جزئیات این خبر بیان داشت: در پی مراجعه و اعلام شکایت تعدادی از شهروندان و مردم استان به پلیس آگاهی مبنی بر اینکه یک شرکت فروش خودرو با تبلیغات واهی با فریب و نیرنگ به بهانه ثبت‌نام خودرو از آنان کلاهبرداری شده، پیگیری موضوع به‌صورت ویژه در دستور کارآگاهان پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های دقیق صورت‌گرفته توسط کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی مشخص شد که متهمان در پوشش یک شرکت پس از جلب‌اعتماد مال‌باختگان مبالغی را جهت ثبت‌نام خودرو از آنان دریافت کرده و به تعهدات خود عمل‌نکرده و متواری شده اند.

این مقام ارشد انتظامی استان خاطرنشان کرد: در ادامه تحقیقات آدرس و مخفیگاه متهمان اصلی در داخل و خارج استان شناسایی و با هماهنگی قضایی در چند عملیات ضربتی و غافلگیرانه دستگیر و در بازجویی‌های فنی صورت‌گرفته به بزه انتسابی و کلاهبرداری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال از ۱۲۰۰ شهروند اعتراف کردند.

جاویدان ادامه داد: باتوجه‌به خروج مدیرعامل شرکت به خارج از کشور قبل از شروع پرونده در سریع‌ترین زمان از طریق پلیس بین‌الملل فراجا و پلیس اینترپل اقدام و تمهیدات لازم در جهت دستگیری و استرداد وی به کشور انجام گردیده است.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان با اشاره به دستگیری ۱۳ نفر از اعضای این باند، خاطرنشان کرد: متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی و هماهنگی‌های لازم نیز جهت توقیف دارایی و اموال منقول و غیرمنقول این باند انجام شده است که تعدادی از اموال آنان تاکنون توقیف شده است.

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از