حالت تاریک

امروز : جمعه, 1403/03/04 | 2024/05/24

Logo

سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد هرمزگان خبر داد:

تغییر زمان برگزاری جشنواره سرود «آوای مسجد»

تغییر زمان برگزاری جشنواره سرود «آوای مسجد»

سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان گفت: زمان برگزاری مرحله منطقه ای جشنواره سرود «آوای مسجد» ویژه کانون های فرهنگی هنری مساجد شرق استان هرمزگان در میناب از پنجشنبه به روز جمعه هفته جاری موکول شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»،به نقل از سایت فهما؛ اسلام خواجه‌یی گفت: درپی درخواست مربیان گروه‌های سرود کانون‌ها، دبیرخانه جشنواره با هدف فرصت بیشتر دادن به گروه‌ها برای تمرین، زمان برگزاری جشنواره سرود «آوای مسجد» را در میناب را یک روز به تاخیر انداخت.

وی افزود: گروه‌های سرود تا یک روز قبل از اجرا(صبح روز پنجشنبه) فرصت دارند فرم ثبت نام را تکمیل و به دبیرخانه جشنواره ارائه دهند؛ البته ارسال فایل آهنگ و متن شعر نیز تا روز پنجشنبه الزامی است.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان ادامه داد: گروه‌های سرودی که روز جشنواره فاقد برگ ثبت نام، فایل صوتی یا پرینت شعر باشند و صرفاً به صورت تلفنی اعلام آمادگی کرده باشند، قادر به شرکت در جشنواره نخواهند بود.

وی گفت: جشنواره سرود آوای مسجد با هدف نشر و گسترش فرهنگ قرآنی و معارف اهل بیت(ع)، ارائه دستاوردهای خلاقانه هنری در عرصه سرود با مضامین فرهنگی، اجتماعی، اعتقادی، سبک زندگی و ارزش‌های اسلامی و ایجاد فضای شاداب و بانشاط برای قشرهای مختلف مردم برگزار می‌شود.

خواجه‌یی با بیان اینکه در این مرحله گروه‌های سرود کانون‌های فرهنگی هنری مسجد شهرستان‌های میناب، سیریک، جاسک و بشاگرد با یکدیگر به رقابت می‌پردازند، افزود: پیش از این نیز مرحله منطقه‌ای این جشنواره با حضور گروه های سرود شهرستان های بندرعباس، حاجی‌آباد و بندرخمیر به میزبانی بندرعباس و همچنین مرحله شهرستانی در رودان برگزار شده بود.

وی گفت: برترین‌های مراحل شهرستانی و منطقه‌ای در مرحله استانی که ۲۰ اردیبهشت ماه به میزبانی شهرستان بندرعباس برگزار خواهد شد، با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. 

گفتنی است؛ ۲۳۷ گروه سرود کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان در سامانه بچه‌های مسجد به ثبت رسیده است.

تغییر زمان برگزاری جشنواره سرود «آوای مسجد»

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از