حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/03/23 | 2024/06/12

Logo

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر خبر داد:

تردد ۳ میلیون مسافر در بنادر شرق هرمزگان

تردد ۳ میلیون مسافر در بنادر شرق هرمزگان

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از سه میلیون و ۴۲۰ هزار مسافر در بنادر شرق هرمزگان رفت‌ و‌ آمد کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»، حمیدرضا محمدحسینی تختی، عصر امروز در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای امسال تاکنون سه میلیون و ۴۲۲ هزار ۴۶۶ مسافر با ۱۹ درصد افزایش از طریق بنادر شرق این استان جابه‌جا شدند.

وی، بیشترین میزان این جابه‌جایی‌ها را از بندر شهید حقانی به بنادر هرمز و قشم و بالعکس اعلام کرد و بیان کرد: در این مدت ۲ میلیون و ۴۶۶ هزار و ۱۸۹ نفر مسافر در این مسیر دریایی تردد داشتند که این میزان نسبت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش داشته است.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان ادامه داد: در این مدت ۴۹۰ هزارو ۲۹۱ مسافر از طریق بندر هرمز به بنادر شهید حقانی و شهید ذاکری(قشم) رفت‌و‌آمد کردند که ۴۰ درصد تغییر نسبت به سال گذشته به ثبت رسیده است. 

محمدحسینی تختی، میزان جابه‌جایی مسافر در مسیر بین‌المللی بندر شهید باهنر به بندر شارجه را نیز ۱۵ هزار و ۹۸۶ نفر اعلام کرد که این میزان نیز ۲۳ درصد افزایش داشته است.

به گفته وی در حوزه جابه‌جایی شناور‌ها نیز در این بازه زمانی پنج درصد افزایش به ثبت رسیده است.

گفتنی است، بنادر شرق استان هرمزگان با دارا بودن جاذبه‌ای تفریحی و گردشگری همه ساله پذیرای خیل زیادی از مسافران و گردشگرانی است که در مسیرهای دریایی این بنادر رفت و آمد می‌کنند.

بندرهای شهید باهنر، شهید حقانی، پشت شهر، نخل ناخدا، کریان، تیاب و کلاهی، سیریک و جاسک به مرکزیت بندر شهید باهنر جزو بندرهای شرق هرمزگان محسوب می‌شوند.

بندر شهید باهنر، خود از بنادر چند منظوره قدیمی استان و سومین بندر ترانزیتی کشور است که با داشتن ظرفیت‌های مهم در زمینه صادرات و واردات و مسافرت‌های خارجی با کشتی‌های مسافری به کشورهای حوزه خلیج فارس نقش بی‌بدیل در توسعه این منطقه دارد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از