حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

یادداشت؛

۹ دی‌ماه؛ جشن بلوغ فکری نظام اسلامی

۹ دی‌ماه؛ جشن بلوغ فکری نظام اسلامی

کارشناس مسائل سیاسی استان هرمزگان در یادداشتی از روز ۹ دی‌ماه؛ به عنوان روز جشن بلوغ فکری و شخصیتی نظام اسلامی یاد کرده است.

به گزارش خبرنگار حوزه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ ۹ دی یادآور حماسه میلیونی مردم ولایت‌مدار و انقلابی ایران اسلامی در حمایت از اصل نظام و ولایت فقیه است و حماسه ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و همچنین ماندگارترین حرکت‌های حماسی مردم ایران اسلامی است.

دراین روز ملت بصیر و انقلابی ایران در لبیک به فرمان رهبری، با آفرینش حماسه‌ای عاشورایی توانست سیلی محکمی بر فتنه‌گران و آشوب طلبان و استکبار جهانی بزند.

نماد غیرت، استقلال و استکبارستیزی در ۹ دی اتفاق افتاد و آحاد ملت سربلند ایران نشان دادند که تبعیت‌پذیری از ولایت و مقام معظم رهبری برای حفظ اسلام، انقلاب و آرمان‌های آن محکم و استوار ایستاده‌اند و مسیر ارزشمند انقلاب را که شهدای والامقام پیموده‌اند بادل و جان خواهند پیمود.

اینکه توطئه دشمنان در ۹ دی نقش بر آب شد و مردم ولایتمدار و انقلابی در حماسه ۹ دی پیش‌قدم بودند و این حماسه نشأت گرفته از بصیرت دینی مردم است؛ روز نهم دی، روزی است که مردم ایران نشان دادند دشمنان خود و انقلاب خود را به خوبی می‌شناسند و هرگز فریب حیله‌ها و نیرنگ‌های آنان را نمی‌خورند؛ مردم ایران نشان دادند که با بصیرتند و در میان گرد و غباری که فتنه‌گران به پا کرده‌اند هرگز، نه راه را گم می‌کنند و نه دست از راهبر واقعی که همانا ولایت فقیه است بر می‌دارند و در نهایت روز نهم دی روزی است که مردم مسلمان و انقلابی ایران نشان دادند که این جمله حضرت امام (ره) را که فرمودند: پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت‌تان آسیب نرسد به خوبی در عمل به آن معتقد و پایبند هستند.
 
روز نهم دی ماه، روز جشن بلوغ فکری و شخصیتی نظام اسلامی بود؛ حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه‌ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی ۹ دی ماه ۱۳۸۸ نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مردم ولایتمدار و انقلابی ایران به حساب می‌آید؛ حماسه ۹ دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابر تمام دنیای آنها خواهند ایستاد.

روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی به عنوان روز بصیرت تبدیل به یوم الله و ماندگار گردید، در این روز ماندگار و تاریخی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه‌ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخت و قلب امام زمان (عج) و نائب بر حقش حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (دامت برکاته) را شاد ساخت.این روز می‌توان گفت نهم دی، روز غلبه جنود الهی بر جنود شیطان است.
 
نهم دی روز خروش ملت ایران و آشکار ساختن خشم مقدس در برابر اهانت‌ها و حرمت شکنی‌های عده‌ای غافل و یا مزدور وابسته به اجانب نسبت به مقدسات در روز عاشورای حسینی است.
 
 نهم دی در واقع روز «نه» گفتن ملت ایران به سران فتنه و «آری» گفتن به نظام اسلامی و بیعت مجدد مردم با آرمان‌های والای امامین انقلاب اسلامی است. مردم در این روز، تیر خلاص را به سران فتنه شلیک و وبینی دشمانان قسم‌خورده این انقلاب را به خاک مالیدند.
 
 
 یادداشت به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین مفید سهرابی کارشناس مسائل سیاسی هرمزگان
 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از