حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/04/26 | 2024/07/16

Logo

توصیه شهیدجعفری به همسرش:

با مردم خوش‌اخلاق باش

با مردم خوش‌اخلاق باش

شهید جعفری یکی از شهیدان دفاع مقدس استان هرمزگان در وصیت‌نامه‌اش آورده‌است: با مردم آن‌قدر خوش‌اخلاق باش که بدانند تو همسر یک شهید و مادر بچه‌های یک شهید هستی.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز، شهید ابراهیم جعفری یکم فروردین ۱۳۳۳ در روستای بانگود از توابع شهرستان حاجی‌آباد به دنیا آمد.

 

یادگار شکرالله و ثمن دو‌ساله بود که پدرش از دنیا رفت و او در آغوش مادرش بزرگ شد؛ اما در همان روزهای نوجوانی مادرش را نیز از دست داد.

 

این نوجوان که سال‌ها بعد شهادت در انتظارش بود تا کلاس پنجم ابتدایی تحصل کرد؛ اما به دلیل فشارهای ناشی از دست‌دادن پدر و مادر و مشکلات مادی ادامه تحصیل را رها کرد.

 

وی اما به‌قدری بااستعداد بود که در رشته‌های هنری مانند عکاسی تجربه و تبحر پیدا کرد و با رفتن به سربازی به آموزش علم روز و تجربیات خود افزود و در اداره بنادر و کشتیرانی جذب شد.

 

شهید جعفری با شروع مبارزات ضد رژیم ستم‌شاهی در کنار دیگر جوانان انقلابی به دفاع از دین پرداخت و سال‌ها بعد نیز برای پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی راهی میدان جنگ و مبارزه با بعثی‌ها شد.

 

وی سرانجام دهم اردیبهشت سال ۶۲ در خرمشهر بر اثر اصابت گلوله به گردنش آسمانی شد.

 

مزار این شهید در گلزار شهیدان بندرعباس قرار دارد.

 

شهید ابراهیم جعفری یک سال قبل از شهادتش در یکی از وصیت‌نامه‌‎هایش به پرداخت بدهی‌هایش سفارش کرده است.

 

وی افزوده است: این وصیت‌نامه را درست در زمانی می‌نویسم که چیزی به ما بر ضد صدامیان باقی نمانده و لحظه‌شماری می‌کنم که هر لحظه دستور حمله دریافت داریم و من فرماندهی گروه شهید چمران را به عهده دارم و سعی کنید فتوکپی این وصیت‌نامه را در لحظه تشییع‌جنازه‌ام در اختیار مسئولان قرار دهید.

 

شهید جعفری با بیان این‌که بیشتر این وصیت‌نامه را هفتم اردیبهشت زیر باران خمپاره‌ دشمن نوشته است، بیان داشته است: هر لحظه که خبر شهادتم به شما رسید اگر کارخانه سیتار روبه‌راه نشد و بدهکاری‌مان ماند ماشین را بفروشید و بدهکاری را بپردازید و حقوق از اداره بندر هم پیگیری شود.

 

وی در وصیت‌نامه دیگری خطاب به شاهرخ فرزند ارشد خود توصیه کرده‌ است که تا پایان عمر به حرف‌های مادرش گوش کند و به دنبال تحصیل و علم آموختن باشد.

 

این شهید افزوده است: فرزند ارشدم شما دوست داشتید بابا بماند و شما رو بزرگ و تحویل جامعه اسلامی بدهد؛ ولی فرزندان عزیزم من شماها رو به دست کسی می‌سپارم که شما را از نیستی به هستی آورد.

 

شهید جعفری خطاب به همسرش نیز آورده است: همسرم هرگز نماز و عبادت را فراموش نکن و بگو مرا در بهشت‌زهرای بندرعباس دفن کنند تا تو به قبرم دسترسی داشته باشی و عزیزانم، کوچولوهایم نکند بعد از چند سال که گذشت مرا فراموش کنید.

 

وی اضافه کرده است: با مردم آن‌قدر خوش‌اخلاق باش که بدانند تو همسر یک شهیدی و بدانند که مادر بچه‌های یک شهیدی پس به تو سفارش می‌کنم که همکاری خواستی انجام بدهی با مادرت و پسرخاله علی کرمشاهی همیشه مشورت کن و هر گرفتاری داشتی با آن‌ها در میان بگذار.

 

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از