حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/04/26 | 2024/07/16

Logo

شهید آرمات:

انقلاب را فداي منافع شخصي نكنید

انقلاب را فداي منافع شخصي نكنید

شهيد عليرضا آرمات يكي از شهيدان دوران دفاع مقدس هرمزگان در بخشي از وصيت‌نامه خود آورده است: اي مسئولان، انقلاب را فداي منافع شخصي خودتان نكنید، نگذاريد تاريخ مشروطه تكرار شود.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز، شهيد عليرضا آرمات يادگار احمد و خديجه هم‌زمان با اذان صبح روز ۲۵ رمضان سال ۱۳۴۵ در شهرستان ميناب به دنيا آمد.

 

وي بعد از گذشت مدت زيادي نمي‌توانست راه برود كه به پيشنهاد يكي از همسايه‌ها، پدر و مادرش او را در يك زنبيلي مي‌گذارند و نذر آش مي‌كنند.

 

پدر و مادرش هركدام يك دسته از زنبيل را گرفته و بعد یکی‌یکی به در خانه همسايه‌ها رفته و از هر كدام از همسايه‌ها پولي يا حبوباتي براي پختن آش نذري مي‌گيرند.

 

عليرضا كه براي همسايه‌ها، پسري شيرين و دوست‌داشتني بوده و براي اين كه عليرضا زودتر راه بيفتد عدس، لوبيا يا هر چيزي كه در توانشان بوده را به داخل زنبيل مي‌ريختند.

 

بعد از پختن آش نذري، مادرش بالاخره راه‌رفتن پسر دوست‌داشتني‌اش را به چشم مي‌بيند.

 

وي از دوران كودكي به پسري آرام و مهربان معروف بوده و قبل از اين كه به سن تكليف برسد به مسجد مي‌رفت و نماز مي‌خواند و زماني كه بزرگ‌تر شد دوستان هم سن‌وسال خودش را به خانه مي‌آورد و با هم قرآن را به صوت مي‌خواندند و صدايشان را ضبط مي‌كردند.

 

وقتي ۱۶ساله بود عزم رفتن به جبهه بدون رضايت پدر و مادر كرد اما مادر از همسايه‌ها خبر رفتنش به محل اعزام رزمندگان را شنيد و همراه پدر عليرضا به ميدان يادبود رفتند، عليرضا كه سربند سبزي بر سربسته بود از دور شناخته شد و سرش را پايين انداخت و براي خداحافظي به‌طرف پدر و مادرش آمد.

 

شهيد آرمات هيچ‌وقت موقع رفتن به جبهه گريه نكرده بود؛ اما آخرين سفر و گريه‌اش رنگ و بوي ديگري داشته است. در آخرين سفر، درحالی‌که گريه امانش نمي‌دهد مادر و محمد برادر بزرگ‌ترش او را تا ترمينال بدرقه كرده اما مادر در اين سفر آخر مي‌گويد: پسرم تو بايد خوشحال باشي كه به جبهه مي‌روي مگر خودت نگفته بودي كه دوستداری به جبهه بروي، پس گريه نكن. عليرضا با حرف‌هاي مادر آرام شد و اشك‌هايش را پا كرد.

 

شهيد عليرضا آرمات كه زاده ماه مبارك رمضان بوده؛ اما در ماه غم و اندوه اهل‌بیت عليهم‌السلام در سوم مهرماه سال ۱۳۶۴ هم‌زمان با تاسوعاي حسيني در منطقه هورالعظيم براثر اصابت تركش به شهادت رسيد.

 

مزار اين شهيد دانش‌آموز هم اكنون در گلزار شهيدان بندرعباس قرار دارد.

 

از اين شهيد كه مورداحترام بسياري از هم سن و سال‌هاي امروز خود است حسينيه‌اي با نام شهيد عليرضا آرمات در تقاطع درخت سبز در كوچه‌اي به نام خودش ساخته شده و محل برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي و مذهبي نوجوانان و جوانان شهر بندرعباس است.

 

شهيد عليرضا آرمات در بخشي از وصیت‌نامه خود آورده است: اگر مي‌خواهيد نگهبان خون شهيدان باشيد پشتيبان ولایت‌فقیه باشيد و در خط امام حركت كنيد و وابسته به هيچ حزب و گروهی جز حزب‌الله نباشيد.

 

در ادامه اين وصيت‌نامه عنوان شده است: اي مسئولان نكند خدای‌ناکرده انقلاب را فداي منافع شخصي خودتان كنيد، نگذاريد تاريخ مشروطه تكرار شود. پشتيبان ولایت‌فقیه باشيد و از خط امام خميني(ره) منحرف نشويد. اي مردم انقلابي، نگذاريد افراد نالايق در پست‌هاي مملكتي رخنه كنند و خط امام را تضعيف نمايند.

 

شهيد آرمات در وصيت‌نامه‌اش بر اهميت مطالعه تأکید كرده و افزوده است: مطالعاتتان را زياد كنيد تا آگاهي و شعور سياسي و مذهبی‌تان بيشتر شود... مردم بدانيد كه انقلاب ما نياز به افراد باسواد دارد به‌خصوص جوانان شما بايد بيشتر وقتتان را به مطالعه بگذرانيد.

وي در اين وصيت‌نامه‌اش ادامه داده است: آمريكا مي‌خواهد مردم نسبت به انقلاب بي‌تفاوت باشند، ملت پشتيبان دولت است و شما بايد با ایفاکردن نقشتان در صحنه انقلاب، دولت را تقويت كنيد نگذاريد یک‌سری از افراد فرصت‌طلب روحانيت اصيل و پيرو خط امام را تضعيف كنند.

 

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از