حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/03/23 | 2024/06/12

Logo

مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان خبر داد:

احداث تصفیه‌خانه آب بشاگرد با فناوری روزدنيا

احداث تصفیه‌خانه آب بشاگرد با فناوری روزدنيا

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: تصفيه خانه آب بشاگرد يكي از پروژه هاي مهم و با اهميت مصوبه سفر اول رئيس جمهور به هرمزگان است كه با تكنولوزي هاي روز دنيا با 65 درصد پيشرفت فيزيكي به سرعت در حال احداث است.

 به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز؛ عبدالحميد حمزه‌پور در بازدید از پروژه‌هاي آبرساني شهرستان بشاگرد و نشست مشترك با فرماندار اين شهرستان گفت: با تكميل اين پروژه، فرايند تصفيه آب در اين مجموعه نيز به روش متعارف انجام می‌شود و۹ نياز آبي شهر سردشت و ۵۰ روستاي مسير با جمعيتي بالغ بر ۴۰ هزار نفر از طريق اين تصفيه‌خانه تامين خواهد شد.

وي با بیان اینکه سد جگین ظرفیت بزرگ برای تامين آب بشاگرد است، افزود: با هدف تامین نیاز آبی شهرستان بشاگرد، این تصفیه‌خانه در فاز فعلی ۱۷۴ لیتر بر ثانیه ظرفیت دارد که در صورت تامين اعتبار مورد نياز، در نيمه اول سال آينده به بهره‌برداري مي‌رسد.

مديرعامل شركت آب و فاضلاب هرمزگان ابراز امیدواری کرد: با تکمیل تصفیه خانه آب بشاگرد، ۱۷۴ لیتر بر ثانیه به ظرفیت این شهرستان اضافه شود.

حمزه‌پور با اشاره به سفر پيش روي رياست جمهوري به هرمزگان و اهميت دولت به تكميل پروژه‌هاي مناطق محروم، پيش بيني مي‌شود ۱۵ روستاي بشاگرد بزودي از اين محل تأمين آب شوند.

مدیرعامل آبفا همچنین با اشاره به توجه ویژه دولت سیزدهم از پروژه‌های آبرسانی گفت: در دولت فعلی امیدواری مردم به تکمیل پروژه‌های آبرسانی بیشتر شده و خوشبختانه با حمایت‌های وزارت نیرو و استاندار هرمزگان شاهد به ثمر نشستن پروژه‌های مهم و اولويت دار آب در استان هرمزگان هستیم.

به گفته وي، در حال حاضر ارزش پروژه‌هاي در دست اقدام شهرستان بشاگرد، ۷۰۰ ميليارد تومان است كه تكميل آنها تاثير به سزايي در پايداري آب اين شهرستان خواهد داشت.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از