حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/03/07 | 2024/05/27

Logo

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد:

احداث آب‌شیرین‌کن ساحلی قشم در 60 روز

احداث آب‌شیرین‌کن ساحلی قشم در 60 روز

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: اتمام پروژه احداث آبشیرین کن ساحلی قشم طبق زمان بندی اعلام شده در 60 روز، یک حرکت جهادی مهم با استفاده از ظرفیت مهندسین و نیروهای بومی در جزیره است.

به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ به نقل از فارس؛ عادل پیغامی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم امروز در آیین آغاز به کار عملیات اجرایی آبشیرین کن ساحلی قشم، اظهار کرد: تکمیل رینگ آبدهی و تامین آب مورد نیاز ساکنان شهر قشم و روستاهای همجوار در منطقه آزاد قشم، ماموریت مهمی است، اما پایان خدمت رسانی نیست.

وی ادامه داد: پس از تامین آب مورد نیاز، موضوع بهسازی تجهیزات و اتصالات، کاهش اتلاف آب تولید شده در شبکه توزیع و هوشمندسازی شبکه توزیع آب درون شهری قشم اقدامات دارای اهمیت برای خدمات رسانی مناسب به قشموندان و گردشگران جزیره است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تاکید کرد: خوشبختانه با برنامه ریزی خوب انجام شده موضوع هوشمندسازی توزیع آب در شهر قشم با سرعت خوبی در حال انجام است و این شهر در آینده تبدیل به یکی از نخستین شهرهای دارای شبکه توزیع هوشمند آب تبدیل می‌شود.

پیغامی با بیان اینکه کم کاری برخی دستگاه‌ها در زمینه رفع مشکل آب روستاهای جزیره قشم مشخص است، افزود: تمامی نهادها و وزارتخانه ها باید برای رفع تنش آبی در تمامی نقاط جزیره قشم پای کار بیایند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از الان باید برای رفع تنش آبی و بحران کم آبی در جزیره قشم برای تابستان سال آینده برنامه ریزی کرد.

رینگ آبدهی قشم تکمیل می شود

مدیرعامل شرکت آب، برق و تاسیسات قشم نیز در این مراسم گفت: ماموریت رفع تنش آبی در سطح جزیره قشم در سه محور آبرسانی مستقیم در محدوده شهر و منطقه آزاد قشم، مشارکت با سایر نهادها و استفاده از توان خیرین برای آبرسانی به روستاهای جزیره در حال اجراست.

شهرام داوری با بیان اینکه ظرفیت تولید آب در منطقه آزاد قشم طی دو سال گذشته ۴۰ درصد رشد کرده، افزود: در دو سال گذشته ظرفیت تولید آبشیرین کن‌های منطقه آزاد قشم از ۱۶۵۰۰ مترمکعب به ۲۳۰۰۰ مترمکعب در شبانه روز افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی صورت گرفته و طبق زمان بندی، ظرفیت تولید آبشیرین کن‌های منطقه آزاد قشم تا پایان سال به ۲۴ هزار ۷۰۰ مترمکعب در شبانه روز افزایش پیدا می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب، برق و تاسیسات قشم با اشاره به اهمیت احداث آبشیرین کن ساحلی قشم، تصریح کرد: با احداث این آب شیرین کن رینگ آبدهی شهر قشم و روستاهای همجوار در منطقه آزاد تکمیل می‌شود.

داوری در پایان خاطرنشان کرد: این پروژه طبق برنامه زمانی اعلام شده تا ۶۰ روز آینده و با اعتبار ۲۵۰۰ میلیارد ریال ساخته خواهد شد و در فاز اول ۴۰۰۰ مترمکعب آب در شبانه روز تولید خواهد کرد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از