حالت تاریک

امروز : شنبه, 1402/12/12 | 2024/03/02

Logo

نماینده ولی فقیه در هرمزگان:

ابزار هنری برای انتقال مفاهیم دینی ارزنده است

ابزار هنری برای انتقال مفاهیم دینی ارزنده است

نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: کار کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در استفاده از ابزار جذاب هنری به ویژه هنر نمایش برای انتقال مفاهیم دینی، بسیار ارزنده است.

به گزارش خبرنگار حوزه فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ حجت‌الاسلام و المسلمین محمد عبادی‌زاده امروز دوشنبه ۱۳ آذرماه در نشست شورای تبلیغ استان با ذکر حدیثی از امام جواد(ع)، اظهار کرد: برای رسیدن به قرب الهی و سلوک ال الله دو راه وجود دارد که یکی طولانی و سخت است که از طریق عبادات و مسائل شرعی دنبال می شود و دیگری راه میانبری و نزدیک ترین راه است که امام جواد(ع) معرفی می فرماید و آن از دلان تفکر می‌گذرد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، در ادامه با بیان اینکه بحث تبلیغ جز وظایف ماهوی طلاب است، خواستار شکل‌گیری شورای تبلیغ در شهرستان‌های مختلف استان شد و افزود: این شورا باید با تشکیل هیأت اندیشه‌ورز بتواند مدیریت میدان را بدست گیرد و نظرات و پیشنهادات را جمع‌آوری و بانک اطلاعات تبلیغ را راه‌اندازی کنند.

وی ادامه داد: شورای تبلیغ هر شهرستان باید توسط امام جمعه آن شهرستان مدیریت شود و دبیرخانه آن نیز اداره تبلیغات اسلامی و یا حوزه علمیه شهرستان بر عهده بگیرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی‌زاده در پاسخ به درخواست سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان مبنی بر همراهی طلاب و روحانیون در امر نظارت بر محتوای رویدادهای فرهنگی هنری نیز گفت: کار کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در استفاده از ابزار جذاب هنری به ویژه هنر نمایش برای انتقال مفاهیم دینی، بسیار ارزنده است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از