حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/04/26 | 2024/07/16

Logo

مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان:

۹۶ شکارچی متخلف در هرمزگان دستگیر شدند

۹۶ شکارچی متخلف در هرمزگان دستگیر شدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان از مقابله و دستگیری ۹۶ متخلف و کشف و ضبط ۵۷ سلاح شکاری در ۹ ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هرمز به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست هرمزگان، حبیب مسیحی تازیانی اظهار کرد: یگان حفاظت محیط‌زیست استان هرمزگان در ۹ ماهه سال جاری باتوجه‌به تلاش‌های شبانه‌روزی محیط‌بانان در سطح استان، تعداد ۹۶ نفر متخلف را دستگیر و در مجموع ۵۷ قبضه سلاح شکاری به همراه تعدادی لاشه چهارپا و پرنده مورد شکار واقع شده کشف و ضبط نمود که در این راستا پرونده قضایی برای متخلفین دستگیر شده تشکیل شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان افزود: باتوجه‌به وسعت استان هرمزگان و کمبود نیروی انسانی در حیطه محیط‌بانی اما تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران ما ادامه دارد و برخوردها با متخلفین انجام می‌شود.

به گفته وی، تعاملات خوبی با نیروهای انتظامی، مراجع قضایی، جوامع محلی و همچنین دوستداران محیط‌زیست ایجاد شده است که در راستای مقابله با شکار بی‌رویه در حیات‌وحش اقدامات مؤثری نیز تا کنون شاهد بوده‌ایم.

مسیحی تازیانی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون مورد نشست چهره‌به‌چهره با ائمه جماعت، فرمانداران، مدیران، شهرداران، دهیاران و اعضای شوراهای روستا انجام شده است، خاطرنشان کرد: سرکشی از آبشخورها و پاک‌سازی مناطق، پخش علوفه، آبرسانی و همچنین تیمارداری در حیات‌وحش به تعداد ۱۰۸ مورد توسط همکاران ما در یگان حفاظت محیط‌زیست با همکاری دامپزشکی انجام شده است که پس از تیمارداری رهاسازی شده‌اند.

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از