حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/02/05 | 2024/04/24

Logo

رئیس اوقاف و امور خیریه خمیر و فین:

گسترش فرهنگ وقف باعث رفع آسیب‌های اجتماعی می‌شود

گسترش فرهنگ وقف باعث رفع آسیب‌های اجتماعی می‌شود

رئیس اوقاف و امور خیریه خمیر و فین در دیدار با واقف خیراندیش ابوطالب جوادی گفت: فرهنگ وقف در جامعه گسترش یابد باعث خواهد شد که در جامعه آسیب‌ها از بین رفته و فاصله طبقاتی کم شود.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز؛ رضا محرم‌زاده در دیدار با واقف و خیر بخش فین ابوطالب جوادی، اظهار کرد: سازمان اوقاف اعتقاد دارد لازمه برقراری عدالت اجتماعی و رفع بخشی از آسیب‌های اجتماعی و مشکلات مردم استفاده از «ظرفیت وقف» در جامعه است.
 
 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بندر خمیر و فین گفت: موقوفات بسیاری در زمینه‌های مختلف مذهبی، علمی، قرآنی و خیریه به ثبت رسیده؛ اما بیشترین موقوفات این شهرستان مربوط به برگزاری مراسم روضه‌خوانی اباعبدالله الحسین (ع) است. درگذشته واقفان بنابر نیازهای زمان خود وقفیاتی انجام داده‌اند و امروز نیز ده‌ها عمل خیر و عام‌المنفعه وجود دارد که واقفان با نیات خیراندیشانه خویش، ضمن احیای سنت حسنه وقف، می‌توانند نیازهای جامعه را نیز با این نیات تأمین کنند.
 
 

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف اصلی در سازمان اوقاف و امور خیریه ترویج و تبلیغ وقف در جامعه است، تصریح کرد: ما بر تبلیغ فرهنگ وقف در جامعه تأکید داریم؛ زیرا اگر فرهنگ وقف در جامعه گسترش یابد باعث خواهد شد که در جامعه آسیب‌ها از بین رفته و فاصله طبقاتی کم شود.
 
 

محرم‌زاده افزود: وقف سنت حسنه‌ای است که تمامی نهادها، سازمان‌ها همه مردم می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند؛ زیرا اگر موقوفه‌ای ایجاد شود به مردم تعلق دارد به‌عنوان‌مثال اگر موقوفه‌ای در عرصه سلامت ایجاد شود، خدمت‌رسانی آن موقوفه به مردم است.
 

 

وی بیان داشت: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی جامعه به دلیل نیازهای مالی یا مشکلات فرهنگی و معنوی است و ازآنجاکه وقف یکی از کارآمدترین راهکارها برای رفع آسیب‌ها به شمار می‌آید، مردم باید با فواید و اثرات وقف آشنا شوند.
 
 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بندر خمیر و فین گفت: یکی از کارکردهای مثبت وقف کاهش فاصله طبقاتی در جامعه است. البته وقف تنها به موضوع کاهش فقر محدود نمی‌شود، بلکه رفع نیازهای کنونی جامعه در وقف مدنظر است.
 
 

محرم‌زاده با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری به رفع آسیب‌های اجتماعی گفت: سنت حسنه وقف یکی از فرصت‌های مؤثر برای کنترل و پیشگیری از این دغدغه اجتماعی است.
 
 

در پایان دیدار از واقف خیراندیش تقدیر به عمل‌آورده شد.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از