حالت تاریک
  • شنبه, 1402/07/01 شمسی | 2023/09/23 میلادی
امام جمعه بندرعباس:

کاهش نرخ بیکاری نشان از مسیر درست دولت است

کاهش نرخ بیکاری نشان از مسیر درست دولت است

امام جمعه بندرعباس با اشاره به بکارگیری نیروهای جوان و جهش ۴.۴ درصدی شاخص‌های اقتصادی گفت: کاهش نرخ بیکاری نشان‌دهنده مسیر درست دولت سیزدهم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده‌ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان بندرعباس با گرامی‌داشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر به عنوان دولتمردان مکتبی و آغاز هفته دولت اظهار کرد: با نگاهی به خط رسانه‌ای دشمن می بینیم که دشمن در این جنگ ترکیبی بیش‌ترین هجمه را برای سیاه‌نمایی علیه دولت و نظام و ایجاد روح ناامیدی در مردم بر ضد نظام جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته است.

وی ادامه داد: در کنار تلاش‌های شبانه‌روزی دولت، موفقیت‌های خوبی در این دو ساله ایجاد شده که نباید از آنها غافل شد؛ شکستن برخی تحریم‌ها، پیوستن ایران به پیمان‌های بین‌المللی از جمله شانگ‌های و بریکس نمونه‌ای بزرگی از این موفقیت‌هاست که دستاورد و نتایج آن در آینده نزدیک در سفره مردم خود را نشان خواهد داد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه سفر رئیس جمهور به ۱۸ کشور خارجی نشان از دیپلماسی خارجی دولت سیزدهم دارد، گفت: این سفرها نشان می‌دهد که این دولت پرتحرک و سرزنده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده‌ افزود: ارتباطات مردمی قوی رییس جمهور و اعضای دولت، ساده‌زیستی رییس جمهور، بکارگیری نیروهای جوان در دولت، جهش ۴.۴ درصد شاخص‌های اقتصادی، افزایش سرمایه‌گذاری از صفر به ۶.۷ درصد، ایجاد ثبات نسبی در بازار ارز و کاهش نرخ بیکاری همه این‌ها نشان می‌‎دهد دولت سیزدهم در مسیر مثبتی قرار گرفته است.

به گفته وی؛ تسهیلگری در صدور مجوزهای کسب و کار از طریق سامانه‌های الکترونیکی و تقویت نظام مالیاتی و کاهش فرارهای مالیاتی نمونه‌های دیگری از موفقیت‌های دولت سیزدهم به شمار می‌رود که رسانه‌ها و تریبون‌دارها باید به مردم به صورت شفاف اطلاع رسانی کنند.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: آغاز ۷۵ طرح اولویت‌دار در حوزه‌های نفت و گاز از سوی این دولت، پیشنهاد ساخت یک میلیون مسکن طی مدت ۲ سال در مقابل کسانی که در گذشته نساختن مسکن برای مردم را برای خود افتخار می‌دانستند، افزایش ۲۵ درصدی کاشت محصولات دیم و پیگیری برای راه‌اندازی مجدد طرح‌های بر زمین مانده در دولت سیزدهم کار ارزشمند و بزرگی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده اظهار کرد:‌ امروز در سیاه‌نمایی و ناامیدی زیر فشار و هجمه دشمنان قرار داریم، دولت سیزدهم نمی‌تواند تمام مشکلات کشور را که از دولتی با خزانه خالی و بدهکار تحویل گرفته بود را یک شبه برطرف کند؛ بنابراین نباید تلاش‌ها و زحمات دولت و نظام را نادیده گرفت، بلکه انتظارات باید مطابق با واقعیات‌ تنظیم شود.

خطیب جمعه بندرعباس در بخش دیگری اظهار کرد: از خط رسانه‌ای دشمن و نوع واکنش‌ها و بهم‌ریختگی می‌توان فهمید که موضوع «اربعین» به عنوان بزرگترین اجتماع بشری در طول تاریخ اسلام بسیار مهم است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده به زایران اربعین توصیه کرد که این سفر زیارتی خود را با برنامه و در راستای تقویت دین اسلام برنامه‌ریزی کنند و در طول سفر با خویشتن‌داری نشان دهند که از زایران واقعی امام حسین(ع) هستند.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه از ظرفیت اربعین به درستی استفاده نشده است، گفت: بهترین کار برای جلب رضایت اباعبدالله الحسین(ع) در مسیر پیاده‌روی کربلا خدمت به زایران و مراقبت از افراد کم‌توان در این مسیر است.

وی بر همکاری و همراهی با مجموعه پلیس امنیت ایران و عراق از سوی زایران اربعین تاکید کرد و یادآور شد: پیاده‌روی اربعین را به یک سفر معنوی و پرخیرو برکت تبدیل و به عنوان زایران ایرانی یک الگوی ارزشمندی برای سایر کشورها باشید.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از