حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/03/07 | 2024/05/27

Logo

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان:

هنرستان‌های دریایی راه‌اندازی شود

هنرستان‌های دریایی راه‌اندازی شود

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: هنرستان‌های دریایی را باید برای اولین‌بار در استان هرمزگان ایجاد کنیم تا بخش زیادی از خلاء مهارتی هرمزگان برطرف شود.

به گزارش شبکه ازلاع رسانی هرمز؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی‌زاده صبح امروز در دیدار کارکنان معاونت توسعه مدیریت استانداری هرمزگان که در دفتر امام‌جمعه بندرعباس برگزار شد، با اشاره به لزوم وجود نگاه متوازن در حوزه توسعه مدیریت، اظهار کرد: دولت سیزدهم در شرایط مالی نامطلوبی کشور را از دولت قبل تحویل گرفت و همین امر باعث شد که در سال اول دولت کشور با چالش‌هایی روبرو شود.
وی افزود: دولت برای حل مسائل و چالش‌های مالی نیازمند تحرک و فعالیت بسیار زیادی بود که حضور فعالانه در سطح جهان و انجام برخی از اصلاحات در سطح مختلف تصمیم‌گیری باعث بهبود شرایط شد و ان‌شاءالله در سال‌های آینده، اقدامات دولت در شاخص‌های اقتصادی خود را نشان خواهد داد.
امام‌جمعه بندرعباس، با ذکر این نکته که تربیت نیروی انسانی متناسب با ظرفیت اشتغال هرمزگان نبوده است، تصریح کرد: باید با تقویت ارتباط میان دانشگاه‌ها و صنایع مستقر در هرمزگان به سمت تربیت نیروی انسانی ماهر و ماندگار حرکت کرد.
عبادی زاده ابراز کرد: دانشگاه‌ها باید بتوانند نیروی انسانی متناسب با نیاز صنایع تربیت کند و صنایع نیز باید نیازهای مهارتی خود را به دانشگاه‌ها ارائه کند تا در سال‌های آینده بخش عمده‌ای از مشکل اشتغال هرمزگان برطرف شود.
وی، با اشاره به لزوم تقویت و ایجاد رشته‌های مهارتی و دانشگاهی متناسب با نیاز استان هرمزگان، مطرح کرد: هنرستان‌های دریایی را باید برای اولین‌بار در استان هرمزگان ایجاد کنیم تا بخش زیادی از خلاء مهارتی هرمزگان برطرف شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان تشریح کرد: باتوجه‌به اینکه تعداد وضعیت اشتغال هرمزگان وضعیت خوبی نداشت، با وجود اقدامات دولت، هرمزگان همچنان از معضل بیکاری رنج می‌برد که اگر صنایع و مجموعه دولت در سالیان آینده در این زمینه همت به خرج دهند، این چالش هم حل خواهد شد.
عبادی زاده با اشاره به اهمیت استخدام نیروهای ماندگار در ظرفیت‌های شغلی، گفت: تا مادامی که نیرویی در استان هرمزگان دارای قابلیت و مهارت‌های موردنیاز صنایع و ادارات است نباید نیرو از خارج استان وارد هرمزگان شود. 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از