حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1402/09/07 | 2023/11/28

Logo

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان:

هشدار سطح نارنجی هواشناسی صادر شد

هشدار سطح نارنجی هواشناسی صادر شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی در سطح استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، مهرداد حسن‌زاده عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بنابر اعلام سازمان هواشناسی استان با ورود یک سامانه بارشی به استان، هشدار سطح نارنجی صادر شده است. 

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان  افزود: پیرو هشدار شماره ۱۴ سطح نارنجی هواشناسی به آگاهی می رساند خروجی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی برای روزهای آینده بیانگر شرایط ناپایدار جوی خواهد بود، بر اساس این مدل از روز یکشنبه ۱۴ آبان تا روز دوشنبه ۱۵ آبان شاهد تقویت بارش‌های همرفتی با تاکید بر مناطق شرقی، مرکزی و مناطق دریایی استان خواهیم بود.

حسن‌زاده گفت: طی ساعاتی در برخی نقاط بصورت پراکنده، رگبار نسبتاً شدید باران و رعد و برق همراه با تگرگ و تند باد لحظه‌ای، وزش باد نسبتاً شدید و گرد و خاک همراه با کاهش دید افقی با تاکید در مناطق شرقی، مرکزی و مناطق دریایی استان مشاهده خواهد شد. 

وی تصریح کرد: منطقه اثر این سامانه بندرعباس، بشاگرد، قشم، قشم دریایی، رودان، میناب، حاجی آباد، بوموسی، جاسک، بندرلنگه، خمیر، سیریک است. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: بر اثر فعالیت این سامانه احتمال وقوع آبگرفتگی موقت معابر عمومی، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی، احتمال آسیب در اثر تند باد لحظه‌ای و تگرگ به محصولات کشاورزی، گرد و خاک و کاهش موقتی کیفیت هوا، تند باد لحظه‌ای و مواج شدن دریا وجود دارد. 

وی با تاکید بر اینکه در مدت یادشده هم استانی‌ها از تردد در حاشیه رودخانه‌های فصلی اجتناب کنند، گفت: مردم در مدت اعلام شده ضمن خودداری از صعود به ارتفاعات و چرای دام در مناطق مرتفع، از استحکام سازه‌های سبک مطمئن شوند و در ترددهای جاده‌ای احتیاط کنند. 

حسن‌زاده افزود: کشاورزان هم نسبت به محافظت از محصولات کشاورزی، اقدام کنند همچنین از تردد شناورهای سبک و صیادی جلوگیری و تمهیدات لازم در بنادر و اسکله های استان اتخاذ شود. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان در پایان گفت: اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان و شهرستان‌های تابعه ضمن آمادگی کامل، هماهنگی لازم را به منظور فراهم کردن تمهیدات لازم از جمله، اطلاع رسانی و هشدار به موقع از طریق رسانه های محلی، رعایت نکات ایمنی و ... بعمل آورند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از