حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/04/26 | 2024/07/16

Logo

امام‌جمعه هرمز:

میراث‌فرهنگی باید گردشگری جزیره هرمز سروسامان بدهد

میراث‌فرهنگی باید گردشگری جزیره هرمز سروسامان بدهد

امام‌جمعه هرمز گفت: باتوجه‌به آغاز فصل گردشگری، میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی  باید صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت‌الاسلام جعفر رستاخیز امام‌جمعه هرمز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته با اشاره به آغاز فصل گردشگری در جزیره هرمز گفت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی که متولی گردشگری است باید گردشگری در جزیره هرمز سامان بدهد که مشکلات زیادی به بار خواهد آورد.
امام‌جمعه هرمز بیان داشت: متأسفانه گردشگری که در جزیره هرمز می‌آید از امکانات ابتدایی که همان سرویس بهداشتی است برخوردار نیست و مسئولین امر دراین‌خصوص  هرچه زودتر اقدام کنند. بوم‌گردی وسایل نقلیه تا اتفاقی رخ نداده است  ساماندهی کنند.
حجت‌الاسلام رستاخیز با گرامیداشت سالروز شهادت پدر موشکی شهید تهرانی مقدم گفت: شهید تهرانی مقدم سردار جهاد خودکفایی بود که توانست با تحولی که در حوزه ساخت موشک ایجاد کند امنیت را برای نظام اسلامی به ارمغان بیاورد
امام‌جمعه هرمز با اشاره به سالروز رحلت علامه طباطبایی بیان کرد: علامه طباطبایی چشمه جوشان و فیاض علم و عرفان و تقوا بود و ارادت و مودت و ولایت به اهل‌بیت و عصمت و طهارت در زندگی ایشان موج می‌زد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی جزیره هرمز با گرامیداشت هفته کتاب و کتاب‌خوانی گفت: کتاب یک یار مهربانی است که رسالت پرورش نسلی مهربان را دارد گسترش فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی باعث رشد جامعه است مثل قدیم باید مساجد ما هم کتابخانه داشته باشند به‌ویژه کتبی که الگو را برای نوجوان و جوان معرفی می‌کند.
حجت‌الاسلام رستاخیز با اشاره به تحولات منطقه و سرزمین‌های اشغالی اظهار داشت: غزه به خط مقدم و نماد جبهه مقاومت تبدیل شده است مردم فلسطین ثابت کردند که رژیم غاصب صهیونیستی قدرت بازدارندگی ندارد جبهه مقاومت یقین دارد که پیروز نبرد است .
امام‌جمعه هرمز گفت: عملیات طوفان الاقصی حیثیت ستون نظامی و امنیتی اسرائیل را از بین برد و حالا هدف مقاومت فروریختن ستون اقتصادی اشغالگران است .
وی گفت: جهان امروز در حال تماشای نسل‌کشی در غزه به‌وسیله رژیم غاصب صهیونیستی است این نقص جدی قوانین بین‌المللی است یک جنایات جنگی در غزه به‌وسیله اشغالگران اتفاق می‌افتد کسانی که مدعی حقوق بشر هستند امروز طرف‌دار اسرائیل هستند هیچ عکس‌العملی نشان نمی‌دهند.
امام‌جمعه هرمز بیان کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف آمریکا از ایجاد بحران‌ها و جنگ‌ها زمینه‌سازی برای فروش بیشتر سلاح برای کشورهای مختلف است.

حجت‌الاسلام رستاخیز در خطبه نخست با اشاره به آیات و روایات به اهمیت بنیاد خانواده پرداخت و گفت: مهم‌ترین نهاد اجتماعی خانواده است خانواده محبوب‌ترین نهاد نزد خداوند متعال است و جامعه‌ای که دارای خانواده سالم باشد آن جامعه پویا سرزنده بانشاط است.
وی گفت: یکی از عوامل بقا و رشد خانواده رعایت آداب است که اسلام به آن تأکید کرده است و یکی از آداب، ادب در گفتار و رفتار است که خانواده باید با یکدیگر ابد در گفتار و عمل در رفتار داشته باشند زیبا سخن بگویند در کلام احترام همدیگر را حفظ کنند پرخاشگری وجود نداشته باشد.  
امام‌جمعه هرمز بیان کرد: وقتی در خانواده‌ای پرخاشگری و کلمات زشت یا مسخره وجود داشته باشد آن خانواده نشاط و شادابی خودش را از دست می‌دهد و باعث می‌شود به‌مرورزمان اختلافات خانوادگی ایجاد شود و بقای خانواده از دست می‌رود.
حجت‌الاسلام رستاخیز اظهار کرد: یکی از آداب خانواده ادب ورود به منزل است وقتی پدر وارد خانه می‌شود به اهل خانه سلام کندو سلام پدر پیام دارد پیام دوستی و خیرخواهی، و عاطفه را زیاد می‌کند و این باعث بقا و رشد خانواده است.
انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از