حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/03/07 | 2024/05/27

Logo

اجرای نمایش توسط هنرمندان رودان در کربلا؛

مقصد اینجاست

مقصد اینجاست

نمایش «مقصد اینجاست» به طراحی و کارگردانی مصیب داوری از شهرستان رودان در مراسم پیاده‌روی اربعین در مسیر نجف تا کربلا اجرا می‌شود.

مصیب داوری کارگران رودانی در گفتگو با خبرنگار هرمز از اجرای نمایش «مقصد اینجاست» در مراسم پیاده‌روی اربعین خبرداد و اظهار کرد: این نمایش بر پایه چیدمان چهار روایت از عاشوراست و این روایت‌ها سعی شده است با زبان حال همسو شوند.
 وی افزود: تلاش کردیم محور و جریان اصلی عاشورا را در قالب نمایش عرضه کنیم و این نمایش نتیجه روزها مشورت و همفکری کارگاه آموزش نمایش در شهرستان رودان است.
 داوری بیان کرد: این مسیر، مسیر عشق و دلدادگی است و هر که هر چه دارد را برای خادمی امام حسین (ع) می‌بخشد ما هم سعی کردیم هنرنمایش خودمان را در این مسیر وقف آقا کنیم که ان‌شاءالله خودش از ما قبول کند.
 وی تصریح کرد: جوانانی که به‌عنوان خادم فرهنگی و بازیگر در این نمایش حضور دارند همگی برای اولین‌بار در پیاده‌روی اربعین و این مسیر حضور پیدا می‌کنند و همه آن‌ها از کسانی هستند که دوره‌های بازیگری را سپری کرده‌اند و این اجرا اولین اجرای حرفه‌ای و به‌نوعی پایان دورهٔ آنان محسوب می‌شود.
 این کارگردان هرمزگانی اضافه کرد: من هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم که اجرای پایان دوره هنرجویانم در مسیر کربلا باشد و امیدوارم که بتوانیم اجرای شایسته‌ای را داشته باشیم.
 داوری ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌ای که از قبل انجام دادیم روز سه‌شنبه هفتم شهریورماه عازم هستیم و اجرای نمایش از نهم تا چهاردهم شهریورماه در مسیر نجف تا کربلا خواهد بود.
 کارگردان نمایش مقصد اینجاست خاطرنشان کرد: سعید درویشی، محمدجواد ناروئی، محمدامین جاودان، محمدرضا نجفی، محمدجواد باقری، علیرضا جاودان، حدیث جعفری، مهلا شاکری، تارا اخترکاویان، پرنیا پور محرمی، فاطمه پورعلی، فاطمه دلاوری و ملیکا درویشی در این نمایش به ایفای نقش خواهند پرداخت.
 انتهای پیام/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از