حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/03/23 | 2024/06/12

Logo

معاون سیاسی وزیر کشور:

مشارکت حداکثری در انتخابات تضمین‌کننده پیشرفت کشور است

مشارکت حداکثری در انتخابات تضمین‌کننده پیشرفت کشور است

معاون سیاسی وزیر کشور با تاکید بر اینکه مشارکت حداکثری در انتخابات تضمین‌کننده امنیت و پیشرفت کشور است، گفت: وزارت کشور تمام توان خود را برای برگزاری انتخاباتی در تراز انقلاب اسلامی به کار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان، محمدتقی شاهچراغی با همراهی مهدی دوستی استاندار هرمزگان شامگاه چهارشنبه هشتم آذر در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس که در دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد، با اشاره به اهمیت انتخابات در کشور جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: مقام معظم رهبری همواره تاکیدات ویژه‌ای مبتنی بر چهار راهبرد سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت داشته‌اند و وزارت کشور تمام توان خود را برای برگزاری انتخاباتی در تراز انقلاب اسلامی به کار خواهد گرفت.

وی، با اشاره به اتفاقات دل‌خراش غزه، عنوان کرد: مردم غزه تحت شدیدترین حملات وحشیانه رژیم غاصب قرار دارند و دل هر انسان آزاده‌ای در جهان از غم کودکان غزه می‌شکند.

معاون سیاسی وزیر کشور، با اشاره به تاثیرات عملیات طوفان‌الاقصی به معادلات جهانی و منطقه‌ای، تصریح کرد: حمله کوبنده و غافلگیرانه حماس نتایج بسیار بزرگ و تاریخی را به همراه داشت؛ چراکه به تمام جهان اراده و زیرکی جبهه مقاومت را نشان داد.

شاهچراغی، با اشاره به فضای سنگین رسانه‌ای دشمن بر علیه کارآمدی نظام مقدس اسلامی، بیان کرد: دشمن در برهه‌های مختلف با روش‌های مختلف برای مقابله نظام مقدس اسلامی وارد میدان شده است. امروزه نیز سعی دارد با ناامیدی مردم نسبت به آینده باعث کاهش مشارکت عمومی در انتخابات شود و در این راه پمپاژ اخبار منفی و کذب را در دستور کار خود قرار داده‌ است که با بصیرت و حضور مجدد مردم با شکست روبرو خواهد شد.

وی، با اشاره به ارتقاء سطوح تقسیمات کشوری در استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: جلسه‌ای با حضور وزیر کشور و سایر دستگاه‌های مرتبط در این خصوص برگزار می‌شود و دغدغه نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان به شخص وزیر و مجموعه وزارت‌خانه منتقل می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان نیز در این دیدار، حضور میدانی در استان‌ها را باعث برگزاری انتخابات سالم‌ دانست و اظهار کرد: سطح مشارکت مردم در سنوات مختلف در استان هرمزگان خوب است و امیدواریم امسال شاهد افزایش مشارکت افزایش مردم در انتخابات پیش رو باشیم.

وی، با ذکر این نکته که نقش رزمندگان و ایثارگران دفاع مقدس در انتخابات را باید تقویت کنیم، عنوان کرد: دشمن برنامه‌ریزی‌هایی برای کاهش مشارکت در انتخابات تدوین کرده است که باید با تدبیر آن را مدیریت کرد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با ذکر این نکته که وضعیت استان هرمزگان به لحاظ فقر اصلا خوب نیست، تصریح کرد: با توجه به چالش‌های چندین ساله استان هرمزگان، متاسفانه باعث شده که در سال‌های اخیر هرمزگان یکی از سه استان فقیر کشور باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده، با اشاره به اهمیت تقسیمات کشوری، تشریح کرد: اگر برخی از مناطق هرمزگان در حوزه تقسیمات کشوری ارتقاء پیدا به کاهش‌ شاخص‌های منفی اقتصادی استان کمک خواهد کرد.

وی، افزود: برخی از بخش‌های هرمزگان بیش از چندین دهه است که همچنان بخش هستند و ظرفیت خوبی برای تبدیل شدن به شهرستان دارد ؛استان هرمزگان در مجموع ظرفیت‌های خوبی برای این مهم دارد که اگر تدبیری در این زمینه صورت گیرد باعث جلب رضایتمندی عموم مردم خواهد شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از