حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/01/26 | 2024/04/14

Logo

امام جمعه کیش:

مسجد خاکریز فرهنگی و سیاسی جامعه است

مسجد خاکریز فرهنگی و سیاسی جامعه است

امام جمعه کیش گفت: مسجد پایگاهی برای حفظ و حراست است و مسجد خاکریز فرهنگی و سیاسی جامعه است.

به گزارش خبرنگار پایگاه سیاسی خبری«هرمز»؛ حجت السلام‌ و‌‌المسلمین علیرضا‌بی‌نیاز در نماز جمعه این هفته جزیره کیش اظهار کرد: در ماه معظم شعبان هستیم ماه رسول الله ماه آمادگی برای حضور در ماه مهمانی خداوند برکات و فضائل فراوانی در این ماه است، در این ماه ولادت امام زمان (عج الله) و سکان‌دار هدایت بشری قرار دارد. 

وی افزود: امروز برخی از ویژگی‌های منتظران واقعی مهدی‌باوران و مهدی‌یاروان را عرض می‌کنم، یکی از ویژگی‌های مهدی باوران و مهدی یاروان اعتقاد به اینکه منجی بشریت وجود دارد، اینکه امام زمان علیه السلام وجود دارد و جامعه را مدیریت می‌کند اما در عصر غیبت حضور دارند، پیامبر فرمودند: حضرت مهدی (عج) از فرزندان حضرت زهرا سلام الله علیها است. 

بی‌نیاز ادامه داد: فلذا یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های منتظران این است که امام زمانشان را بشناسند و شناخت امام زمان (عج) آنچنان مهم است که رسول الله می‌فرماید: کسی که از دنیا برود و امام زمانش را نشاسد به مرگ جاهلی مرده‌است، فلذا ما باید تلاش و کوشش کنیم تا امام زمانمان را بشناسیم. 

وی ادامه داد: امام صادق (ع) می‌فرماید: شمایی که در عصر غیبت امام زمان به سرمی‌برید این دعا را داشته‌باشید، خدایا کاری کن که من خدا شناس باشم که اگر خدا را نشناسم نمی‌توانم پیامبر خدا و امام معصوم‌خدا را بشناسم امام صادق می‌فرماید: منتظران واقعی همیشه این دعا را داشته‌باشند. 

حجت‌السلام‌المسلمین‌علیرضا‌بی‌نیاز در خطبه دوم درمورد مناسبت‌های پیشه رو سخن گفت: امروز روز مهمی در تاریخ اسلامی است، انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات مجلس خبرگان رهبری است. 

وی عنوان کرد: مسجد پایگاهی برای حفظ و حراست است و مسجد خاکریز فرهنگی و سیاسی جامعه است و از این فرصت باید استفاده کنیم و مسجد محل بصیرت افزایی است و برنامه‌های متنوع و زیبایی در مساجد اجرا کنیم. 

وی خاطرنشان کرد: ۱۵اسفند روز درخت‌کاری را هم تبریک عرض می‌کنم‌، روز درخت‌کاری روز زندگی دوباره برای زمین خلقت است، و آغاز هفته منابع طبیعی است و همچنین در ۲۲ اسفند ماه مبارک رمضان ماه میهمانی خدا که ان‌شا‌الله در این ماه بتوانیم از گناهان استغفار کرده و بیشتر از قبل یه خداوند متعال نزدیک شویم.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از