حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/02/05 | 2024/04/24

Logo

رئیس شورای شهر بندرعباس تأکید کرد:

به‌روزرسانی مساجد متناسب با نیاز روز نسل جوان

به‌روزرسانی مساجد متناسب با نیاز روز نسل جوان

رئیس شورای شهر بندرعباس محور قرارگرفتن مسجد را نیاز جدی جامعه امروز دانست و گفت: مساجد باید متناسب با نیاز روز نسل جوان به‌روزرسانی شوند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز؛ به نقل از عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان، مصیب نظری در دیدار سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان با اشاره به آیه هجده سوره توبه که می‌فرماید: «إِنَّمَا یَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللَّهِ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَالْیَوْمِ الْآخِرِ وَأَقَامَ الصَّلَاةَ وَآتَى الزَّکَاةَ وَلَمْ یَخْشَ إِلَّا اللَّهَ فَعَسَى أُولَئِکَ أَنْ یَکُونُوا مِنَ الْمُهْتَدِینَ»، اظهار کرد: اعضای کانون‌های فرهنگی هنری آبادگران مسجد به شمار می‌روند.

رئیس شورای شهر بندرعباس به تشریح کارکردهای متنوع مسجد پرداخت و افزود: پیامبر گرامی اسلام(ص) به همه مسائل و مشکلات جامعه اسلامی در مسجد رسیدگی می‌کردند و ابتکار نظام در راه‌اندازی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نیز باهدف تقویت همین نگاه و رویکرد بود.

نظری با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی هنری با اجرای برنامه‌های متنوع و مؤثر در حوزه‌های مختلف آموزشی، فرهنگی، اجتماعی، هنری و ورزشی و جذب نوجوانان و جوانان به مسجد، محیط را برای نسل جوان فراهم کرده داند.

وی از کانون های فرهنگی هنری مساجد به‌عنوان ظرفیت عظیمی نام برد که می‌تواند از طریق اجرای برنامه‌های هدفمند و تأثیرگذار در کاهش آسیب‌های اجتماعی و خنثی‌سازی توطئه‌های دشمن در تهاجم فرهنگی نقش بسزایی ایفا کنند.

نظری تصریح کرد: امروزه در محلات و روستاهایی که از کانون فرهنگی هنری فعال و پویایی برخوردار هستند، شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی هستیم و این بیانگر نقش کانون‌هاست.

رئیس شورای شهر بندرعباس با تأکید بر برنامه‌ریزی کانون‌های فرهنگی هنری برای ارتباط مؤثر مسجد با مدرسه و اجرای برنامه‌های تربیتی تأثیرگذار ویژه دانش‌آموزان، گفت: مساجد در عصر پسا اینترنت و هوش مصنوعی هم می‌توانند با بهره‌گیری از ایده‌های خلاقانه و ابتکاری اعضای نوجوان و جوان نخبه نقش‌آفرین باشد و از این ظرفیت برای انتقال پیام‌های دینی و ارزشی استفاده کنند.

نظری محور قرارگرفتن مسجد را نیاز جدی جامعه امروز دانست و افزود: مساجد باید متناسب با نیاز روز نسل جوان به‌روزرسانی شوند و فعالان مساجد نیز در برخورد با نوجوانان و جوانان باید به رفتار خود توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی اظهار کرد: شورای شهر بندرعباس از طرح‌ها و برنامه‌های قوی در حوزه فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به‌صورت ویژه حمایت خواهد.

 اسلام خواجه‌یی، سرپرست ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان نیز گزارشی از عملکرد یک‌ساله این ستاد به همراه طرح «مسجد طراز اسلامی(تحول در مدیریت مساجد)» را کرد و خواستار حمایت شورای شهر از طرح‌ها و برنامه‌های کانون‌ها شد.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از