حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/02/31 | 2024/05/20

Logo

امام جمعه موقت کیش:

شرکت در راهپیمایی‌ ۲۲بهمن دشمن را ناامید می‌کند

شرکت در راهپیمایی‌ ۲۲بهمن دشمن را ناامید می‌کند

امام جمعه موقت شهرستان کیش با اشاره به اهمیت حضور مردم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن‌ماه گفت: مردم با شرکت در راهپیمایی این روز سرنوشت‌ساز، دشمن را ناامید کنند.

به گزارش خبرنگار حوزه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»، حجت‌الاسلام والمسلمین یوسف‌پور درخطبه‌های نمازجمعه این هفته جزیره کیش با اشاره به اهداف بعثت حضرت محمد (ص)، تعلیم و تزکیه رودو هدف مهم از این واقعه خواند و گفت: خداوند بر سر مؤمنین منت نهاد که رهبر فرستاد تا راه را به مردم نشان دهد و آیات الهی را برای انسان‌ها تلاوت کند.

وی افزود: خداوند در آیات متعدد سوره حدید آیه ۲۵ می‌فرماید: ما پیامبرانمان را فرستادیم با آنها کتاب را فرستادیم تا در جامعه عدالت استوار باشد، یکی دیگر از اهداف بعثت، ترویج اخلاق زیبا و پسندیده‌ است، حضرت محمد (ص) می‌فرماید: من آمدم به سوی انسان‌ها تا اخلاق زیبا را به آنها تعلیم بدهم.

امام جمعه موقت کیش ادامه داد: پیامبر اسلام می‌فرمایند ما انبیا آمدیم که انسان‌ها از ذلت به اوج عصمت برسانیم این فرهنگ و این تمدن یک سعادتی برای انسان پیش آورد که سبب شد، اعراب، دختران خود را زنده به گور نکردند و این یکی از نعمات تعالیم اخلاقی بود که پیامبر(ص) به انسان ها یاد دادند.

یوسف پور گفت: در دهه مبارک فجر قرار داریم، امام راحل سال ۱۳۴۳ مظلومانه ۹ ماه در ترکیه بودند، ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ به کشور برگشتند و فرمودند حکومت نظامی را بشکنید و این مردم شریف حکومت را شکستند. 

وی افزود: مگر غیر از این است که مردم جلوی ساواکی‌ها ایستادند و مبارزه کردند تا دین اسلام همیشه پایدار بماند، خون جوانانی ریخته شد تا ما امروز امنیت و آسایش داریم، رنگ سرخ پرچم‌مان این را نشان می‌دهد، که ما همیشه مدیون این ملت هستیم. 

امام جمعه موقت کیش خاطر نشان کرد: یکشنبه ۲۲ بهمن ماه، روز پیروزی انقلاب است از همه کیشوندان دعوت می‌کنم در راهپیمایی این روز تاریخی شرکت کنند و مشت محکمی بر دهان یاوه گویان بزنند.

یوسف پور با اشاره به اهمیت حضور مردم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن‌ماه تأکید کرد: مردم با شرکت در راهپیمایی این روز سرنوشت‌ساز، دشمن را ناامید کنند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از