حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/01/26 | 2024/04/14

Logo

با حضور استاندار هرمزگان؛

برترین‌های اقتصاد مقاومتی هرمزگان تجلیل شدند

برترین‌های اقتصاد مقاومتی هرمزگان تجلیل شدند

اولین جشنواره اعطای نشان ویژه اقتصاد مقاومتی به تولیدکنندگان و صنعتگران برتر استان هرمزگان با حضور استاندار هرمزگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان؛ مهدی دوستی ظهر امروز در آیین اعطای نشان اقتصاد مقاومتی به تولیدکنندگان و صنعتگران برتر استان هرمزگان اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی یکی از ابتکارات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

 وی افزود: ایشان به صورت مرتب بر روی چند مسئله تاکید دارند که یکی از این تاکیدات مسئله اقتصاد مقاومتی است، ایشان در خصوص اصل ۴۴ و مردمی سازی اقتصاد و فعال کردن بخش خصوصی هم بیانات ارزشمندی داشتند که راهگشا بود.

 استاندار هرمزگان گفت: در این جشنواره تلاش شده از زحمات تولیدکنندگان و صنعت گرانی که در حوزه مردمی سازی اقتصاد، عمل به مسئله مهم اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از خام فروشی و توسعه زنجیره‌های ارزش که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز هست اقدام کرده بودند تجلیل شود.

 وی تصریح کرد: این بنگاه‌های مورد نظر توانسته‌اند در حوزه مواد خام و پتروشیمی و مواد معدنی چند زنجیره ایجاد فرآوری کنند که قابل تقدیر است.

دوستی گفت: حمایت از بخش خصوصی و مردمی سازی اقتصاد، جذب سرمایه و بهبود محیط اقتصادی مهم ترین اولویت ما در استان است که برخی نشانه‌های آن از جمله در حوزه مجوزها، پایداری قوانین و تامین مالی بنگاه‌ها قابل مشاهده است.

گفتنی است در این مراسم شرکت‌های فولاد هرمزگان، پالایشگاه نفت بندرعباس، فولاد کاوه جنوب، پالایش نفت آفتاب، پالایش گاز سرخون و قشم، مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران، مدیریت تولید برق هرمزگان، رویان پلیمر خلیج فارس، آب و برق و تاسیسات قشم، رویان پلیمر خلیج فارس، پردیس میگوی جاسک و فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان حائز نشان اقتصاد مقاومتی شدند‌.

همچنین شرکت‌های فراندیش کوشا، سیمان هرمزگان، آرمان نیروی هرمزگان، فرآوری آهن تنگه زاغ، نقش و نگار الماس هرمز، صنایع غذایی کلثوم کاملیا، تولیدی سوغات سرای هرنگ بستک، خرمای نگین رودخانه، آجر مروارید کوهستک، کشت و صنعت گلخانه ای جعفری و مدکندالوی قشم نیز توانستند نشان برتر اقتصاد مقاومتی را دریافت کنند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از