حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/05/02 | 2024/07/23

Logo

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان:

بخش خصوصی در حوزه آزمایشگاهی تقویت شود

بخش خصوصی در حوزه آزمایشگاهی تقویت شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان، گفت: اداره کل استاندارد استان در زمینه آزمایشگاه‌ها از ظرفیت آزمایشگاه‌های مستقر در استان بهره گیرد و بخش خصوصی در حوزه آزمایشگاهی بیش از پیش تقویت گردد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمز به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان؛ احسان کامرانی شامگاه یک شنبه در جلسه شورای استاندارد استان با تبریک فرارسیدن ماه ذیحجه، اظهار کرد: حج یکی از بزرگترین مناسک دینی مسلمانان است که امیدواریم زمینه ساز وفاق، همدلی و اتحاد بیش از پیش جهان اسلام گردد.

وی افزود: دو عید بزرگ قربان و غدیر خم در ماه ذیحجه قرار دارند که ضروری است باشکوه خاصی گرامی داشته شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان با اشاره به آغاز رسمی فرآیند تبلیغات انتخابات دوره چهاردهم ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مظهر مردم سالاری دینی و از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل است.

کامرانی، تصریح کرد: برگزاری انتخابات در چارچوب توصیه های مقام معظم رهبری و در خصوص چهار راهبرد، امنیت، سلامت،رقابت و مشارکت کامل از مهمترین ماموریت های ستاد انتخابات استان است.

وی افزود: مشارکت گسترده در انتخابات پیش رو از توصیه های مهم مقام معظم رهبری است و همه‌ی دلسوزان کشور و انقلاب برای تحقق این مهم مسئولیت دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندارهرمزگان،با اشاره به جنایت های هولناک صهیونیست ها در النصیرات، عنوان کرد: رژیم صهیونسیتی با پشتیبانی آمریکا پس از آنکه به اهداف خود در حمله به غزه دست نیافت دست به جنایت های هولناکی در النصیرات زده است.

وی افزود: جنایت های صهیونیست ها در النصیرات غزه مصداق بارز کشتار دسته جمعی و نسل کشی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان، خاطرنشان کرد: نهاد های به اصطلاح حقوق بشری ماهاست که چشم خود را بر روی جنایت های هولناک صهیونیست ها بسته اند و سکوت تاسف‌بار دولت های اسلامی این رژیم سفاک را گستاخ کرده است.

کامرانی با اشاره به اهمیت جایگاه شورای استاندارد، تصریح کرد: تصمیماتی که در شورای استاندارد مطرح می شود با امنیت و سلامت مردم در ارتباط است.

وی خاطرنشان کرد: توسعه استاندارد حلال بین کشورهای اسلامی به ویژه کشورهای همسایه برای بازاریابی و ایجاد اشتغال و تولید در دستور کار قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان، اظهار داشت: توجه به گسترش ارتباطات با کشورهای اسلامی به ویژه کشورهای همسایه و عضویت در مجامع مختلف بین المللی یکی از دستاوردهای مهم رییس جمهور شهید بود که زمینه را برای گسترش استاندارد حلال مهیا نموده است.

وی تصریح کرد: خدمات گسترده شهید خدمت آیت الله رئیسی در حوزه های مختلف به ویژه در توسعه و گسترش روابط با کشورهای مختلف از جمله کشورهای همسایه آثار آن برای کشور برای سالیان متمادی ماندگار خواهد بود.

کامرانی در همین خصوص گفت: حضرت آیت‌الله رئیسی نگاه به جایگاه ریاست جمهوری را تغییر دادند و آن را مردمی کردن و با حضور در میان مردم بی واسطه در جریان مشکلات آنها قرار می گرفتند و فرهنگ اسلامی و انسانی در خصوص جایگاه‌ها و مناصب را احیا کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان، با اشاره به اهمیت نظارت و پایش، افزود: نظارت و پایش یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های اداره کل استاندارد است که ضروری است به صورت جدی دنبال شود.

وی تصریح کرد: افزایش اعتماد عمومی نسبت به ماموریت‌های اداره کل استاندارد و حفظ آن با بکارگیری نیروهای متخصص و متعهد در امر نظارت و پایش نیازمند توجه و اهتمام است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: استان هرمزگان در کشور از جایگاه متمایزی برخوردار است و این مهم توجه به موضوع استاندارد را دو چندان کرده است.

وی تصریح کرد: وجود بنادر بزرگ صادرات و واردات کشور در هرمزگان اهمیت مقوله استاندارد به ویژه در حوزه نظارت و پایش را ضروری کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان، تصریح کرد: استقرار گسترده صنایع نفتی، گازی، پتروشیمی ، فولادی و... ضرورت توسعه فعالیت‌های استاندارد را متناسب با این توسعه روز افزون استان دو چندان کرده است.

وی افزود: با همکاری دستگاه‌های اجرایی متولی از جمله دستگاه قضایی، دادستانی، سازمان بازرسی، استاندارد، بنادر و گمرکات میزان رسوب کالا در بنادر و گمرکات استان از ۲۰ روز به هشت روز کاهش یافته است که اقدامی در نوع خود بی‌سابقه است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان، خاطرنشان کرد: اداره کل استاندارد استان در زمینه آزمایشگاه‌ها از ظرفیت آزمایشگاه‌های مستقر در استان بهره گیرد و بخش خصوصی در حوزه آزمایشگاهی بیش از پیش تقویت گردد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از